W pielęgnacji zdrowia i ciała często pomijamy stopy, a jest to duży błąd! Zachowanie estetycznie wyglądających i zdrowych stóp wymaga bowiem regularnego o nie dbania. Jak prawidłowo troszczyć się o nasze stopy, aby były nie tylko piękne, ale także by nie przysparzały nam kłopotów zdrowotnych i nie utrudniały codziennych czynności? Pomocna będzie wizyta u lekarza podologa. Dowiedz się więcej, czytając poniższy artykuł.

Czym jest podologia?

Podologia to nauka o stopach oraz dziedzina medycyny. Gdy nurtują nas problemy właśnie z tą częścią ciała, najlepiej zwrócić się po pomoc właśnie do lekarza podologa. Odpowiedni gabinet znaleźć można na przykład na stronie podolodzy.pl. Warto także skusić się na profilaktyczną wizytę u tego specjalisty. Lekarz rozpozna nasze skłonności do problemów i podpowie jak im zapobiegać, zaleci odpowiednią pielęgnację i rozprawi się z ewentualnymi bolączkami.

Podolog — oferowane zabiegi i przebieg wizyty

Wizyta u lekarza podologa to nie tylko leczenie problemów, takich jak wrastające paznokcie, grzybica, kurzajki, odciski. To także rekonstrukcja paznokci, fachowe porady na temat doboru kosmetyków oraz zupełnie przyjemne zabiegi pielęgnacyjne. Można się tu umówić również na fachowe skracanie paznokci wraz z ich malowaniem lub relaksujący masaż.

Wizyta w gabinecie podologicznym z reguły rozpoczyna się od profesjonalnej oceny stanu stóp — ewentualnych deformacji i koślawości, a także stanu skóry i paznokci. Następnie lekarz ustala odpowiednią terapię (jeśli istnieje taka potrzeba) lub udziela nam informacji dotyczących profilaktyki. Podolog zwykle poleci nam także odpowiednie preparaty i kosmetyki i poinstruuje, co do ich stosowania. Może także zalecić wkładki ortopedyczne lub wizytę u innego specjalisty. Profilaktyczna wizyta u podologa to zatem doskonały pomysł dla kogoś, kto chce dbać o zdrowie i piękno swoich stóp.

podolodzy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here