Kołderka dla niemowlaka do wózka i do łóżeczka

Odpowiednio dobrana pościel to gwarancja zdrowego snu i doskonałego samopoczucia – fakt ten dotyczy osób w każdym wieku, począwszy od niemowląt, poprzez starsze dzieci, a na osobach dorosłych skończywszy. Większość osób przywiązuje szczególną wagę do strony stricte wizualnej – bez wątpienia jest to kwestia istotna, należy jednak pamiętać, że równie ważna jest jakość pościeli, szczególnie w przypadku niemowląt i małych dzieci, które w łóżeczku spędzają znaczną część życia. Doskonałą propozycją okazuje pościel polskich producentów, produkowana z najwyższej jakości materiałów.

Jak wybrać kołderkę dla niemowlaka?

Kołderka do łóżeczka to jedno z ważnych akcesoriów malucha. Pozornie wydawać się można, ze znalezienie optymalnego rozwiązania nie stanowi żadnego problemu, a jedyną kwestią, jaką należy uwzględnić, jest strona stricte wizualna, czyli wzór. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie – kołderka dla niemowlaka powinna być miła i przyjemna w dotyku, umożliwiająca skórze oddychanie, a także atrakcyjna pod względem estetycznym. Dodatkową kwestią jest w tym przypadku odpowiedni rozmiar – kołderka nie może być ani zbyt mała, ani też zbyt duża. Fakt ten dotyczy także kołderki do wózka, która powinna być lekka, przyjemna w dotyku i dopasowana do wymiarów wózka – jest to szczególnie ważne w przypadku wózków głębokich. Biorąc pod uwagę powyższe kwestie nietrudno zauważyć, że wybór kołderki dla niemowlaka może okazać się – wbrew pozorom – nie lada wyzwaniem. Dodatkowym utrudnieniem okazuje szeroki wybór alternatywnych produktów, oferowanych przez firmy zajmujące się produkcją niemowlęcej i dziecięcej pościeli.

kołderki do wózka

Kołdra do łóżeczka – która najlepsza?

Ilość i różnorodność kołder dla niemowląt potrafi przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy, nic więc dziwnego, że większość rodziców zastanawia się, który produkt będzie najlepszy dla ich malucha. Do najpopularniejszych rozwiązań należą kołdry hypoalergiczne, antyroztoczowe oraz bawełniane – każda z nich posiada wiele zalet, aczkolwiek wybór powinien być poprzedzony szczegółową analizą indywidualnych potrzeb malucha, a jeśli zaistnieje taka potrzeba, także konsultacją medyczną.

Kołdry dla dzieci – Dla niealergików i alergików

Sporym zainteresowaniem cieszą się lekkie kołderki dla dzieci, wypełnione włóknami silikonowymi HCS. Warto jednak pamiętać, że jest to produkt adresowany dla maluchów, które nie cierpią na alergie wziewne, ewentualnie posiadają lekką, niezdiagnozowaną skłonność do uczuleń. Przedmiotowe kołderki dla dzieci posiadają poszycie z syntetycznego mikrowłókna lub polibawełny, choć drugie rozwiązanie spotykane jest zdecydowanie rzadziej.

Główną zaletą tych produktów jest atrakcyjna cena – kołdry dla dzieci niealergicznych są stosunkowo tanie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Można je prać w pralce, w temperaturze do 60 st. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać całoroczną kołdrę dziecięcą, kołdrę ultralekką lub „cztery pory roku”. Warto jednak pamiętać, że przedstawione powyżej produkty nie powinny być stosowane w przypadku dzieci z silną alergią lub skłonnością do nadmiernego pocenia. Inne parametry powinna posiadać kołdra dla dzieci z AZS lub skłonnością do reakcji alergicznych – w tej sytuacji najlepiej wybrać kołderkę do łóżeczka z wypełnieniem syntetycznym, odporną na pranie w wysokich temperaturach. Poszycie tych produktów składa się zazwyczaj z policottonu lub bawełny (50%) i poliestru (50%). Pod względem cenowym kołdry dla alergików są nieco droższe, nie mniej jednak minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, poza tym są przystosowane do częstego prania w wysokich temperaturach. Kołdry dla dzieci z tendencją alergiczną dostępne są w wariantach całorocznych oraz letnim.

Antyroztoczowe i bambusowe kołdry dla dzieci

Idealnym rozwiązaniem w przypadku dzieci, u których zdiagnozowaną alergię na roztocza lub podejrzeniem tego typu problemów zdrowotnych, są kołdry antyroztoczowe, wypełnione włóknem syntetycznym. Główną zaletą przedmiotowej bielizny pościelowej jest przeciwdziałanie namnażaniu się roztoczy, grzybów i pleśni, a docelowo skuteczne wspomaganie walki z alergią. Bawełniane poszycie zapewnia optymalną cyrkulację pary wodnej oraz ciepła. Godne uwagi i polecenia są także bambusowe kołderki dla niemowląt i małych dzieci, produkowane z włókien organicznych. Produkty te sprawdzają się przede wszystkim w przypadku maluchów z tendencją do lekkiego pocenia. Dzięki właściwościom higroskopijnym bambusowe kołdry dziecięce idealnie wchłaniają i absorbują wilgoć, odprowadzając ję z powierzchni kołdry. W okresie wiosenno-letnim warto pomyśleć o ultralekkiej kołderce do łóżeczka, która posiada w 100% poszycie bawełniane, zapewniając delikatność oraz poczucie przyjemnego chłodu.

Poza zakupem pościeli dziecięcej do łóżeczka należy wybrać także bezpieczny śpiworek do spania, jak proponowany przez www.Lovetodream.pl.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawy artykuł. Lubię dobrą pościel niemowlęcą, która jest miękka i bardzo wygodna. Osobiście polecam jako wyprawkę dla niemowląt kupić z 2-3 komplety pościeli dla niemowląt. Wiem, że to wydatek, ale uwierzcie że taka pościel będzie zdecydowanie praktyczna. Dziecko się potrafi ubrudzić i zapaskudzić wszytsko dookoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here