Farbowanie włosów rudy na blond

Rudy jest wyjątkowym i najrzadziej spotykanym odcieniem włosów – tylko 1-2% ludzi ma pasma w tym kolorze. Naturalna, ruda barwa uwarunkowana jest obecnością we włosach feomelaniny. Można rozjaśnić rude włosy bez użycia chemii, między innymi poprzez:

  • nakładanie miodu,
  • płukanie włosów wodą z cytryną,
  • płukanie włosów w ostudzonym naparze z rumianku.

Rude włosy

Farbowanie włosów rudy na blondRude włosy to nie tylko wbrew temu z czym kojarzy się on ludziom- kolor pomarańczowy czy złoty. Tak naprawdę ten kolor ma bardzo wiele odcieni, między innymi:

  • Kasztan – to ciepły, głęboki kolor łączący w sobie odcienie brązu i rudości.
  • Mahoń – intensywna, głęboka barwa mahoniu naturalnie współgra ze średnią i ciemną karnacją.
  • Czerwienie – czerwone odcienie rudości dobrze łączą się z delikatnie oliwkową cerą pozbawioną rumieńców i wyraźnego, różowego kolorytu.

Przy wyborze odpowiedniego odcienia koniecznie musimy wziąć pod uwagę kolor skóry i jej tonację.

Zmiana koloru z rudego na blond

Powszechnie wiadomo, że rudy kolor ten naturalny i farbowany nie daje możliwości przejścia na wymarzony blond. Ponieważ ilość czerwonych pigmentów w rudych włosach jest tak duża, że wywabienie ich rozjaśniaczem lub jakąkolwiek farbą rozjaśniającą jest bardzo trudne. Koniecznie w takim wypadku powinniśmy udać się do fryzjera, który oceni czy wybrany kolor blondu jest możliwy.

Farbą która niweluje rudości jest blond. Najpierw powinniśmy zafarbować włosy średnim lub ciemnym blondem – w zależności jaki odcień mają nasze włosy. Po 5 dniach musimy wykonać kolejne farbowanie tym razem jasnym blondem. Pamiętajmy, że jedynym minusem takiego sposobu jest to, że farbowanie przebiega etapami. Nie możemy w ciągu jednego dnia z brunetki przemienić się w blondynkę. Koniecznie możemy jednak zapomnieć, że podczas jednej koloryzacji nasze włosy są zniszczone. Działanie dwóch farb w ciągu miesiąca na pewno będzie miało negatywny wpływ na nasze włosy. Bardzo ważna jest późniejsza pielęgnacja. Powinniśmy zaopatrzyć się w kosmetyki nawilżające i regenerujące.

Kąpiel rozjaśniająca rude włosy

Do przygotowania specyfiku potrzebne są następujące produkty: proszek rozjaśniający, woda utleniona, łyżka szamponu – najlepiej dedykowanego maluchom, dwie łyżki odżywki do włosów, pół szklanki ciepłej wody.

Całość mieszamy i nakładamy na wilgotne włosy. Trzymamy taką mieszankę na włosach przez 15 minut. W takiej sytuacji przejście z rudości w blond następuje cyklicznie, metoda ta działa delikatniej niż preparaty z drogerii. Wykonujemy 3-4 kąpiele w odstępie czterech tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here