Wytrzymałe oraz odpowiednio dobrane ochraniacze dla dzieci są niezbędne podczas jazdy na rowerze, rolkach, łyżworolkach, łyżwach, deskorolkach, a także wielu innych pojazdach. Ważne jest, aby były one dostosowane do wagi dziecka. Dostępnych jest kilka podstawowych rozmiarów, które można dodatkowo regulować. Z łatwością można znaleźć właściwe ochraniacze, które posłużą niezawodnie podczas najbardziej zwariowanych zabaw. Trzeba zaznaczyć, że można zakupić pojedyncze ochraniacze (np. na kolana, na łokcie, rękawice), jak i gotowe komplety. Zakup takiego zestawu jest bardzo wygodny – nie trzeba kompletować wszystkich elementów pojedynczo. O czym jeszcze pamiętać podczas wyboru ochraniaczy dla dzieci?

Certyfikowane materiały

Dobrze jest, jeśli ochraniacze dziecięce są wykonane z wysokojakościowych materiałów, które spełniają rygorystyczne normy. W dużej mierze to właśnie one odgrywają tutaj kluczową rolę. Po pierwsze zapewniają komfort użytkowania. Dostosowują się do dziecka, dzięki czemu nie powodują dyskomfortu. Podczas upadku doskonale chronią zabezpieczone części ciała, czyli łokcie, kolana, nadgarstki, czy też dłonie. Istotnym jest, aby były to produkty odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Muszą stanowić niemal niezniszczalną barierę ochronną – dziecko uczące się jeździć na rowerze może przewrócić się nawet kilka razy podczas jednej przejażdżki. Ochraniacze, których powierzchnia wgniata się, czy też pęka, są zupełnie bezużyteczne. Lepiej zainwestować kilka złotych więcej i mieć pewność, że zdrowie dziecka jest odpowiednio chronione.

Właściwy rozmiar

W przypadku ochraniaczy dla dzieci rozmiar ma ogromne znaczenie. Zbyt małe będą powodować niekomfortowy ucisk, natomiast za duże mogą zsuwać się i nie spełniać swojego zadania. Właśnie dlatego należy sprawdzić tabelę rozmiarów danego producenta. Przed tym trzeba oczywiście trzeba zmierzyć dziecko. Na tej podstawie można dobrać właściwy rozmiar. Warto również zwrócić uwagę na zalecenia producenta dotyczące wagi użytkownika.

Ochraniacze dla dzieci powinny posiadać nieco elastyczne paski (mocowania), ponieważ gwarantuje to większą swobodę.

Tylko dla początkujących?

Ochraniacze dla dzieci przeznaczone są nie tylko dla maluchów uczących się jeździć na danym pojeździe. Nawet, jeśli dziecko opanowało do perfekcji jazdę na wrotkach, czy też łyżwach, to dla pewności powinno mieć na sobie ochraniacze. Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się upadek. Często nie wynika on z winy dziecka – na drodze może pojawić się kamień, czy też nierówności. Maluch może stracić równowagę i nabawić się poważnej kontuzji. Lepiej ochronić jego zdrowie – ochraniacze dla dzieci nie są drogie, a mogą zapobiec tragedii. Wielu rodziców rezygnuje z nich w momencie, gdy dziecko zaczyna dobrze sobie radzić podczas jazdy. Zwykle spowodowane jest to brakiem czasu, więc właśnie dlatego należy wybierać wyłącznie ochraniacze, które można szybko i bezproblemowo założyć. Największym zainteresowaniem cieszą się produkty zapinane za pomocą pasków z rzepami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here