Farbowanie włosów żółtą bibułą

Metoda farbowania włosów bibułą ma wiele zalet: nie niszczy włosów, umożliwia ogromny wybór kolorów i jest niedroga. Bibuła jest dziś szeroko dostępna w licznych kolorach w każdym sklepie papierniczym za niewielkie pieniądze. Nie niszczy włosów, jest prosta i szybka w użyciu. Kiedy natomiast wydaje się nam, że włosy posiadają zbyt mocny kolor, możemy je umyć. Jest to również najpopularniejsza metoda stosowana u dzieci, na przykład na zabawę choinkowa czy andrzejkową. Jest to bezpieczna i nie szkodliwa metoda koloryzacji, a dodatkowo zmywa się bardzo szybko. Dlatego tez rodzice pozwalają dzieciom na chwilowa zmianę koloru.

Zalety farbowania bibułą

Zalet farbowania włosów żółtą bibułą jest bardzo wiele, są to między innymi:

  • szybka zmiana koloru włosów
  • krótki czas farbowania
  • niska cena i dostępność materiałów
  • wiele kolorów
  • nie niszczy włosów

Farbowanie bibułą krok po kroku

Farbowanie włosów żółtą bibułąAby zafarbować włosy żółtą bibułą musimy postępować zgodnie z następującymi krokami po kolei.

  • Bibułę potnij na pasma średniej grubości
  • Zmocz lekko wyciętą bibułę i szybko owiń nią włosy, zostawiamy na kilka minut
  • Po zdjęciu bibuły wystarczy odczekać, aż włosy podeschną.

Pamiętaj, aby farbowanie włosów bibułą zawsze wykonywać na suchych kosmykach. Jeśli bibułę owiniesz na mokre włosy, możesz nie uzyskać pożądanego efektu farbowania. Im dłużej będziesz trzymała mokrą bibułę na włosach, tym intensywniejszy kolor możesz uzyskać.

  1. Ombre i pasemka z żółtej bibuły

Zamaczamy żółtą bibułę i wcieramy w suche włosy, jeśli chcemy mieć intensywny kolor, wcieramy bibułę we włosy, suszymy i znowu wcieramy. W identyczny sposób postępujemy kiedy chcemy uzyskać ombre.

  1. Przy farbowaniu całej głowy

Moczymy ¼ żółtej bibuły i czekamy aż barwik się roztopi. Kolejnym krokiem jest moczenie włosów w misce, i gotowe.

Co jeszcze warto wiedzieć

Nieprawdą jest, że kolor z włosów schodzi po jednym myciu, wszystko zależy od stopnia zniszczenia włosa. Im bardziej zniszczony, tym kolor dłużej się trzyma. Oczywiście każdy kolor blaknie już od pierwszego umycia. Bibuła jest przede wszystkim bezpiecznym barwnikiem, także spokojnie można utrwalać wybrany kolor co parę dni. Ponieważ bibuła farbuje również ręce i twarz koniecznie musimy je przed tym uchronić. Stosujmy więc rękawiczki ochronne. Natomiast jeśli chodzi o twarz czy szyje to najlepszym sposobem będzie posmarowanie ich wcześniej tłustym balsamem, grubszą warstwę. Jeśli mowa jest o odzieży to najlepiej założyć jakieś stare ubrania, które mogą ulec zniszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here