Farby do włosów dla alergików

Nie zdarza się to bardzo często, ale bywa, iż używanie farb do włosów w tradycyjny sposób jest niemożliwe, gdyż kontakt z nimi powoduje wysypkę i inne reakcje alergiczne. Na każdym opakowaniu farby do włosów są przeciwwskazania i ostrzeżenia, do których lepiej się stosować. Inaczej może czekać nas bardzo przykra niespodzianka. Naturalnie przetłuszczone włosy pomagają uniknąć potencjalnego uczulenia. Dzięki temu, że są pokryte naturalną warstwą ochronną możemy uniknąć uczulenia.

PPD

Farby do włosów dla alergikówPPD to skrót od p-fenylenodiamina. Ukrywa się on pod jedną z nazw: p-fenylenodiamina lub paraphenylenediamine, 4-fenylenodiamina, fenylenodiamina, p-diaminobenzen, 4-aminoaniline, 1,4-benzenodiamina, 1,4-diaminobenzen. Substancja PPD jest zawarta przede wszystkim w farbach czarnych i tych o ciemnych odcieniach (brązowych, czekoladowych, kasztanowych itd.). PPD to ciemny, niezwykle trwały barwnik, pozyskiwany chemicznie, stosowany nie tylko do farbowania włosów na ciemny kolor. Maksymalne dopuszczalne stężenie PPD w kosmetykach to 6%. Dobrze jest wybrać farby bez PPD lub o jego zmniejszonym stężeniu.

Apteczne farby do włosów

Farby tego typu różnią się od zwykłych produktów do koloryzacji przede wszystkim składem, zawierają naturalne wyciągi i substancje pielęgnujące. Naturalne farby do włosów to dobre rozwiązanie dla alergiczek. W większości z preparatów bardzo ograniczono lub wyeliminowano ze składu PPD (parafenylenodiaminę). Jeżeli podczas koloryzacji zauważymy u siebie objawy takie jak podrażnienie skóry głowy, jej swędzenie lub pieczenie , warto rozważyć zmianę zwykłej farby na delikatniejszą, apteczną wersję. Pamiętaj o stosowaniu rękawiczek ochronnych oraz instrukcji wykonania mieszanki i czasu, jaki jest przeznaczony na farbowanie. Trzymanie farby na włosach dłużej niż jest to zalecane nie spowoduje, że kolor będzie bardziej intensywny, może jedynie niepotrzebnie podrażnić skórę.

Apteczne farby rekomendowane

Apteczne produkty do koloryzacji włosów to idealne rozwiązanie dla każdej kobiety chcącej zmienić swój wygląd bez niepotrzebnego uszkadzania włosów i podrażniania skóry głowy. Musimy jednak pamiętać, że nawet tak naturalne i pozbawione szkodliwych substancji produkty mogą powodować niepożądane reakcje alergiczne. Dlatego też konieczne jest wykonanie próby uczuleniowej.

  • Color and Soin- nie posiadają amoniaku, parabenów ani silikonów, które mogłyby negatywnie działać na włosy, dostępne są w 31 odcieniach.
  • Biokap- przeznaczona dla kobiet chcących osiągnąć wymarzony efekt bez negatywnych skutków ubocznych.
  • Sanotit- to 30 odcieni produktów do koloryzacji bezpiecznych dla włosów i skóry głowy, jest w pełni pozbawioną barwnika PPD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here