Każda kobieta przygotowująca się do narodzin dziecka kompletuje niezbędną wyprawkę, która będzie potrzebna w pierwszych tygodniach po porodzie. Oprócz podstawowych rzeczy (takich jak pieluszki, ubranka czy środki pielęgnacyjne) wiele młodych mam zastanawia się nad zakupem przyborów pomocnych przy karmieniu malucha. Akcesoria do karmienia niemowlaka są niewątpliwie bardzo praktyczne, ale jednocześnie mogą okazać się sporym nadwyrężeniem domowego budżetu. Dlatego warto przeanalizować ich zakup i wybrać te najbardziej potrzebne – w zależności od metody karmienia.

Karmienie naturalne

Wprawdzie karmienie naturalne nie wymaga ponoszenia inwestycji w drogie butelki, to jednak warto zaopatrzyć się w pewne akcesoria, które nie tylko ułatwią samo karmienie, ale także zadbają o komfort dziecka i mamy. W tym przypadku warto zakupić następujące akcesoria do karmienia niemowlaka:

– poduszka do karmienia (umożliwiająca zajęcie wygodnej pozycji),
– biustonosz do karmienia (posiadający odpinaną klapkę),
– wkładki laktacyjne (chłoną wilgoć, a tym samym zapobiegają plamom na ubraniu).
Dodatkowo w przypadku karmienia naturalnego warto zaopatrzyć się w laktator, który może okazać się urządzeniem niezbędnym – zwłaszcza w sytuacji, gdy nakarmienie dziecka w danej chwili nie będzie możliwe. Obowiązkowym uzupełnieniem laktatora powinny być specjalne woreczki lub pojemniczki do przechowywania pokarmu w lodówce bądź zamrażarce.

Karmienie sztuczne

Sztuczne karmienie niemowlaka wymaga nieco innego zestawu niż w przypadku karmienia naturalnego. W tej sytuacji niezbędne akcesoria do karmienia niemowlaka to:

– butelki (przy ich zakupie warto zwracać uwagę na materiał, pojemność, kształt i właściwości antykolkowe),
– smoczki (mogą być silikonowe lub kauczukowe, a ich wielkość przepływu powinna być uzależniona od wieku dziecka),
– podgrzewacz (który ułatwi codzienne przygotowywanie posiłków).

Niezwykle praktycznym zakupem jest także sterylizator, który gwarantuje bezpieczne karmienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here