Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. I chociaż mogłoby się wydawać, iż przy obecnym dostępie różnorodnego asortymentu czynność ta jest jedynie formalnością, to jednak okazuje się niełatwym zadaniem. Dzieje się tak dlatego, iż meble do pokoju dziecięcego powinny charakteryzować się pewnymi cechami, które decydują o ich przydatności.

Bezpieczeństwo

Meble do pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim bezpieczne, czyli gładkie i pozbawione ostrych krawędzi, dostosowane do wzrostu dziecka, wykonane z bezpiecznych materiałów, pozbawione substancji toksycznych i szkła oraz stabilne. Na rynku nie brakuje podróbek, dlatego podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, czy wybrane meble posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, które gwarantują ich jakość i bezpieczeństwo.

Funkcjonalność

Meble do pokoju dziecięcego nie powinny być jedynie ładne, ale przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Ich podstawowym zadaniem jest pomieszczenie niemałej ilości ubrań, zabawek, książek, przyborów szkolnych i innych akcesoriów. Zatem robiąc zakupy w sklepie meblowym należy sprawdzić, czy wybrane meble posiadają odpowiednią ilość szuflad, szafek i półek, które pomieszczą wszystkie dziecięce rzeczy. W niektórych przypadkach warto rozważyć zakup mebli wielofunkcyjnych (które sprawdzą się w małych pomieszczeniach) bądź takich, które „rosną” wraz z dzieckiem (meble tego typu składają się z kilkunastu elementów, które można łączyć ze sobą w dowolny sposób – w zależności od wieku i potrzeb dziecka).

Estetyka

Meble do pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne. Ale równie ważne jest to, aby były one estetyczne i po prostu ładne. W tym przypadku można kierować się gustem dziecka, ale warto zastosować się do kilku podstawowych zasad – umiar, wybieranie ponadczasowych aranżacji i unikanie chwilowych trendów. Praktycznym rozwiązaniem jest wybranie stonowanych barw i klasycznych modeli oraz wzorów, co sprawi, iż meble będą aktualne przez co najmniej kilka lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here