Bez względu na sposób karmienia niemowlaka (naturalnie bądź sztucznie) przychodzi taki czas, iż jego dieta powinna być wzbogacona o dodatkowe produkty. Ma to miejsce zazwyczaj około szóstego miesiąca życia – w zależności od trybu karmienia i tempa rozwoju malucha. Dla wielu rodziców jest to okres niezwykle stresujący, gdyż wymaga nie tylko wiedzy (co i w jakiej kolejności podawać dziecku), ale także decyzji, w jaki sposób przygotowywać posiłki (samodzielnie czy ze słoiczka). Dodatkowym dylematem jest kwestia zakupu akcesoriów do karmienia małych dzieci, które znacznie ułatwią tą czynność.

Rozszerzenie diety małego dziecka wymaga zaopatrzenia się w pewne przedmioty, które będą służyć do karmienia. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie – jakie akcesoria do karmienia małych dzieci będą niezbędne? W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie naczynia i sztućce. Przejście z butelki na łyżeczkę może być dla dziecka niezwykle stresujące, dlatego powinna być ona dobrana w odpowiedni sposób. Pierwsza łyżeczka do karmienia musi być mała (aby zmieściła się w buzi malucha), dość płaska (co znacznie ułatwi zebranie z niej pokarmu) oraz wykonana z dość twardego plastiku. W okresie karmienia przez rodziców trzonek łyżeczki może być dość długi (co jest znacznie wygodniejsze). Jednak w sytuacji, gdy maluch zaczyna jeść samodzielnie, to należy wręczyć mu łyżeczkę przystosowaną do małych dłoni – z krótkim trzonkiem i antypoślizgowymi wypustkami. Natomiast pierwsza zastawa dla małego dziecka powinna być trwała, wykonana z bezpiecznych materiałów, zaopatrzona w specjalne przyssawki mocujące ja do stołu oraz kolorowa.

Innym niezbędnym przedmiotem służącym do karmienia dziecka jest krzesełko, które pozwala umieścić pociechę na odpowiedniej wysokości. Kupując krzesełko do karmienia należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonane (najbardziej praktyczne są krzesełka z tworzyw sztucznych), tapicerkę (powinna być łatwa w czyszczeniu), siedzisko (powinno być komfortowe), blat (powinien być odpowiednio szeroki oraz posiadać dodatkowe udogodnienia), regulację wysokości i oparcia oraz obecność pasów bezpieczeństwa. Większość krzesełek do karmienia jest przeznaczonych dla dzieci, które ukończyły szósty miesiąc życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here