Pokój dziecka to miejsce, w którym mały człowiek nie tylko śpi, ale także uczy się, bawi i odpoczywa. Dlatego powinna być to przestrzeń wyjątkowa, w której pociecha będzie czuć się komfortowo i bezpiecznie. Warunkiem stworzenia odpowiedniego miejsca do spania, zabawy i nauki jest wybór właściwych mebli. Co powinno znaleźć się w każdym pokoju dziecka?

Łóżko

Łóżko w pokoju dziecka powinno być dostosowane nie tylko do wieku i wzrostu pociechy, ale także rozmiaru samego pomieszczenia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli łóżek, a rodzice urządzający pokój dziecięcy mogą wybierać spośród łóżek klasycznych, wersalek, rozkładanych sof i łóżek piętrowych.

Biurko

Biurko należy do najważniejszych mebli w pokoju dziecięcym, gdyż to przy nim dziecko uczy się, czyta, maluje i wykonuje prace techniczne. Dodatkowo często jest miejscem, na którym stoi komputer bądź laptop. Dlatego też wybór biurka powinien być przemyślany. W zależności od wielkości pomieszczenia można zdecydować się na biurko klasyczne (z szufladami lub półką), z miejscem na komputer i blatem do nauki, narożne lub połączone z całym kompletem meblowym.

Krzesło

Zakup krzesła do pokoju dziecięcego to niezwykle istotna kwestia, gdyż to właśnie ten mebel warunkuje poprawną postawę ciała podczas nauki lub innych czynności wykonywanych przy biurku. Dlatego też dobre krzesło powinno być z oparciem i regulowaną wysokością. Natomiast sam model i wzór mebla może być uzależniony od wystroju pokoju i preferencji dziecka.

Szafa i regał

Niezwykle istotnym wyposażeniem pokoju dziecka jest szafa, w której można przechowywać nie tylko ciuchy i bieliznę, ale także zabawki, plecaki i torby oraz wszelkie rzeczy wykorzystywane przez dziecko w codziennym funkcjonowaniu. Koniecznym uzupełnieniem szafy jest regał, który pomieści książki i przybory szkolne. Rodzaj, konstrukcja i wielkość tych mebli powinna być uzależniona od metrażu aranżowanego pomieszczenia.

Obowiązkowym wyposażeniem każdego pokoju dziecka powinno być także oświetlenie – najlepiej w postaci żyrandola, lampki stojącej (na przykład na podłodze lub regale) oraz lampki umieszczonej na biurku. Dodatkowo warto zadbać o ciekawe dodatki i praktyczne gadżety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here