prezent z okazji Chrztu Świętego

Rodzice chrzestni oraz pozostali uczestnicy wydarzenia jakim jest chrzest dziecka stoją przed wyborem prezentu, jakim pragną obdarować maluszka. Jaki ten prezent powinien być? Co jest odpowiednie dla tak małego dziecka? Co sprawi maleństwu najwięcej radości?

Jaki prezent dla dziecka wybrać z okazji jego chrztu?

Dziecko przystępujące do sakramentu chrztu jest na tyle małe, że należy brać pod uwagę niezwykle ważny czynnik jakim jest jego bezpieczeństwo. Jeśli zdecydujemy się na wybór zabawek, musimy pamiętać o odpowiednich atestach oraz o wieku dziecka. Niekoniecznie kupowanie zabawek „na wyrost” zawsze jest odpowiednim rozwiązaniem. Dobrym wyborem będą przedmioty, które sprawią radość dziecku, ale też nie będą budziły niepokoju w rodzicach.

Jakie zabawki wybrać?

W najmłodszych latach świetnym rozwiązaniem jest stawianie na zabawki, które poza swoją pierwotną i oczywistą funkcją – rozwijają również maleństwo i wspomagają pracę jego mózgu. Zabawki edukacyjne są równie kolorowe i interesujące dla maleństwa co takie, które nie wniosą w jego rozwój nic. Obecnie producenci prześcigają się na rynku zabawek w pomysłach i udoskonaleniach oferowanych produktów. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru warto te ofert ze sobą porównać i sprawdzić opinie rodziców na internecie. Świetnym pomysłem jest również skonsultowanie swoich pomysłów z rodzicami dziecka, które chcemy obdarować. Ich opinia i sugestie mogą znacznie ułatwić sprawę i dać gwarancję udanego prezentu.

Jaka alternatywa dla zabawek na chrzest?

Jeśli nie możemy dokonać wyboru w ofercie zabawek, istnieją oczywiście inne opcje. Goście na chrzcie równie często sięgają po dewocjonalia, biżuterię czy prezenty bardzo praktyczne – przykładem jest wózek czy kołyska. Zabawki – zwłaszcza te edukacyjne – to bardzo dobry wybór, jednak jeśli chcemy obdarować dziecko czymś, co będzie dla niego pamiątką po owym wydarzeniu w dorosłym życiu można rozważyć inne opcje.

Dewocjonalia oraz biżuteria to prezenty, które mogą pozostać z dzieckiem na znacznie dłuższy czas i w przyszłości pomóc przywoływać wspomnienia związane z dzieciństwem. Można się w obu tych przypadkach pokusić o stosowny grawer, na przykład z datą, imieniem dziecka, cytatem lub dedykacją – kiedyś z pewnością wywołają uśmiech na jego twarzy. Prezenty praktyczne to pomysł, który z pewnością ucieszy rodziców i wspomoże ich zwłaszcza w pierwszych miesiącach czy latach życia pociechy. Oczywiście koperta z pieniędzmi też jest rozwiązaniem, kiedy nie mamy pomysłu na alternatywny. Miejsce, w którym można znaleźć dobre inspiracje jest strona: http://www.zabobon.pl/zabawki-na-chrzest/.

Przeczytaj też: http://www.pasazmamy.pl/jak-przygotowac-dziecko-na-wizyte-u-dentysty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here