Co kupić na prezent dla 5-latka

Prezent dla pięciolatka to nie lada wyzwanie nawet dla rodziców, a co dopiero dla osób, które wybierają się na urodziny i muszą zgadnąć, co spodoba się maluchowi. Klasycznym rozwiązaniem dla każdego 5-latka jest seria Strażak Sam – zabawki tego rodzaju nie tylko rozwijają wyobraźnię dziecka, ale również doskonale odpowiadają na preferencje najmłodszych. Dla osób niezdecydowanych podpowiadamy jednak, które z propozycji warto wziąć pod uwagę podczas zakupów przed przyjęciem urodzinowym. Sprawdźcie!

Prezent dla pięciolatka – na co warto zwrócić uwagę?

Dzieci w wieku 5 lat potrafią już samodzielnie budować zdania i odpowiadać na pytania. Są również bardzo interakcyjne i ciekawe świata, dlatego szukają odpowiedzi na różnorodne pytania. Zakres słownictwa zwiększa się z dnia na dzień, a rozmowa z pięciolatkiem przypomina, tę z osobą dorosłą. Dzieci w tym wieku często i chętnie wykonują proste prace manualne, takie jak zabawa przedmiotami różnego rodzaju, a także rysowanie, malowanie, a czasami nawet nauka podstawowych zasad pisania. Dlatego jest to doskonały czas na tworzenie figurek z plasteliny czy różnorodnych masek oraz przebrań. Maluchy w tym wieku często również wzorują się na swoich ulubionych bohaterach z kreskówek. Przykładem jest popularność Strażak Sam zabawki. Seria rozbudowała się na tyle, że dzieci mogą swobodnie tworzyć różnorodne alternatywne wydarzenia w określonych zestawach. Dzięki temu mogą swobodnie ćwiczyć nie tylko wyobraźnię, ale również sprawność rąk i palców.

Pomysły na prezent dla 5-latka

Wybierając prezent dla dzieci w tym wieku, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim złożoność przedmiotu. Maluchy chcą poznawać jak najwięcej, dlatego cieszą się, gdy zabawka ma wiele różnorodnych zakamarków czy funkcji. Doskonale sprawdzą się zatem popularne od kilku lat zestawy kreatywne dla najmłodszych. Zabawki tego typu to nie tylko moc rozrywki, ale również przedmioty posiadające walory edukacyjne i rozwijające kreatywność dzieci. Praca manualna wpływa na dzieci bardzo twórczo, a jednocześnie rozwija motorykę małą. Sprzyja to późniejszej nauce pisania. Warto jednak wziąć pod uwagę, że zabawki nie mogę kojarzyć się 5-latkom z nauką i nudą, dlatego należy zaciekawić je ich stylistykom. Zabawki ze Strażaka Sama to świetna możliwość na połączenie możliwości rozwojowych z dobrą zabawą. Dostępne na rynku zestawy kreatywne, a także szalenie ciekawe konstrukcje, pozwolą na stworzenie idealnej przestrzeni interaktywnej dla malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here