Opiekunka w żłobku

Opiekunka w żłobku to bardzo ważna rola i zawód, który ma na sobie dużą odpowiedzialność jaką jest opieka nad grupą dzieci. O czym warto pamiętać przy wyborze takiego stanowiska? Jakie cechy musi mieć idealna opiekunka oraz bez jakiego wykształcenia można pomarzyć o pracy żłobkowej niani? Czy każda osoba nadaje się na takie stanowisko?

Opiekunka w żłobku musi posiadać zaświadczenie o niekaralności, być osobą pełnoletnią, posiadać wykształcenie wyższe (bądź średnie, po odbyciu szkoleń), posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu fizjologii, podstaw psychologii, a także mieć zdolności w zakresie animacji wolnego czasu dla dzieci.

Opiekunka w żłobku musi być osobą posiadającą empatię, cierpliwe, opanowane, spostrzegawcze. To właśnie te cechu gwarantują sukces w opiece nad wymagającymi dziećmi do lat 3, bo właśnie taką grupę wiekową ma pod swoimi skrzydłami opiekunka w żłobku. W żłobku nie ma miejsc dla opiekunek, które nie lubią dzieci i nie mają do nich cierpliwości. Nieodpowiednie podejście od razu wyczują maluchy i może to przynieść bardzo negatywny skutek w postaci braku chęci współpracy, niesłuchania, krzyku i płaczu, a jak wiadomo- żłobek ma być ciepłym miejscem pełnym zabaw połączonym z edukacją maluchów.

Kreatywność to jedna z ważniejszych cech, o jakich nie może zapominać kandydatka na stanowisko opiekunki w żłobku. Niesprzyjająca pogoda za oknem, która zmusza do pozostania w budynku wręcz wymaga zajęcia dzieci zabawami. Opiekunka powinna posiadać szeroką wiedzę na temat zabaw i gier ruchowych i plastycznych, tak, by efektywnie wykorzystać każdą spędzoną minutę.

Jeśli uwielbiasz towarzystwo dzieci i posiadasz nieskończoną liczbę pomysłów na zabawę- już dzisiaj poszukaj pracy w zawodzie opiekunki w żłobku. To niezwykle rozwijająca praca, która daje ogromną satysfakcję i zadowolenie. Nauka maluszków może być prawdziwą przyjemnością i nauczyć wielu doświadczeń. Opiekunka w żłobku to wspaniały zawód, nie tylko dobrze płatny, ale i zaszczepiający miłość do najmłodszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here