Elektronika dla rodziców

Opieka nad dzieckiem w XXI wieku jest znacznie łatwiejsza, a to wszystko dzięki cieszącym się coraz większą popularnością akcesoriom elektronicznym dla rodziców małych dzieci. Nowoczesna niania elektroniczna czy też sterylizator parowy nie tylko ułatwiają rodzicielstwo, ale także stoją na straży bezpieczeństwa maluchów. W jaki sprzęt elektroniczny warto zatem zainwestować, gdy w domu pojawi się dziecko?

Elektroniczna niania

Dla wielu rodziców elektroniczna niania to obowiązkowy element wyprawki. Najtańsze modele ze sklepu Mama i Ja kosztują niewiele ponad 100 złotych i spokojnie wystarczą jako narzędzie pomagające w opiece nad dzieckiem. Warto jednak rozważyć zakup bardziej zaawansowanej technologicznie niani elektronicznej z innowacyjnymi funkcjami, które umożliwią nawet oglądanie malucha podczas zagranicznej delegacji.

Wysokiej jakości niania elektroniczna może być wyposażona w kamerę, którą można zsynchronizować z aplikacją w telefonie. Niektóre modele posiadają także Interkom, który umożliwia mówienie do dziecka bez konieczności wizyty w jego pokoju. Ciekawym pomysłem może być ponadto niania z opcją włączenia kołysanki lub z projektorem, który wyświetli na suficie w pokoju malucha gwiazdy i planety.

Monitor oddechu

Wielu świeżo upieczonych rodziców regularnie zagląda do pokoju dziecka w celu sprawdzenia, czy maluch na pewno oddycha. Zdarza się to zarówno rodzicom, którzy napotkali pewne problemy podczas porodu lub w pierwszych dniach życia dziecka, jak i tym, w których przypadku wszystko było w porządku od samego początku. Monitor oddechu może przydać się zwłaszcza w przypadku dzieci, które urodziły się jako wcześniaki, uzyskały mało punktów w skali Apgar, mają słabe serce czy też zmagały się z problemami z oddychaniem w pierwszych dniach życia.

Sporo par dla własnego spokoju śpi z dzieckiem, co nie jest uważane za korzystne rozwiązanie. Dobrym sposobem na uspokojenie swoich obaw i przyzwyczajenie dziecka do spania we własnym pokoju jest zakup monitora oddechu. Urządzenie kontroluje oddech dziecka i jest wyposażone w system powiadamiający o wystąpieniu ewentualnych zaburzeń. Bardzo praktycznym rozwiązaniem może okazać się przenośny monitor oddechu, który można zabrać ze sobą np. na wakacje.

Sterylizator

Noworodki i niemowlęta wymagają specjalnej ochrony przed groźnymi drobnoustrojami, które mogą być naprawdę niebezpieczne dla najmłodszych domowników. Ciągłe czyszczenie butelek, smoczków, laktatorów, sztućców i innych akcesoriów może zająć naprawdę sporo czasu, dlatego warto rozważyć zakup sterylizatora elektrycznego lub mikrofalowego ze sklepu Mama i Ja.

Nowoczesny sterylizator w kilka minut wysterylizuje butelkę i usunie nawet 99,9% zarazków. To dość tanie i niewielkie urządzenie można bez problemu zabrać ze sobą na wakacje czy też do domu dziadków. Jednocześnie można wyczyścić kilka przedmiotów, a cały proces nie wymaga używania środków chemicznych czy też dużej ilości wody. Zaoszczędzony czas można poświęcić rodzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here