śmieci

Segregacja śmieci jest nam ludziom niezmiernie potrzebna, ale również dobra dla środowiska. Nieważne, czy robimy to z przymusu, czy jest to nasza dobrowolna decyzja, nie zanieczyszczamy planety, co jest w tym wszystkim najważniejsze. Jednak dobrze jest pamiętać o kilku aspektach. W jaki sposób segregować śmieci, żeby było to proste, przyjemne, a do tego szybkie. Przekonaj się, jakie to proste!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-segregowac-smieci/

Segregacja śmieci w domku a w mieszkaniu

Segregacja w domkach jednorodzinnych wygląda zupełnie inaczej, niż jest to w blokach. Wpływa na to kilka czynników. Do jednego z nich możemy przeznaczyć lokalizację. Dom jest również sporo większy, co sprawia, że gromadzi się w nim większa ilość śmieci. Co zrobić, żeby w nich nie utonąć? 

Na internecie, czyli stronach internetowych, takich jak allegro, znajdziecie sporo kubłów na śmieci. Znajdziecie je również w sklepach typu Leroy Merlin czy OBI. Każdy kubeł oznaczony będzie odpowiednio do tego, co powinno się w nim znaleźć (plastik, metal, szkło, bio, niesegregowane). Nie zajmują one dużo miejsca, a z pewnością będą bardzo praktyczne i pomocne.

Możesz także kupić sobie specjalne naklejki, które będą oznaczeniami dla konkretnego rodzaju odpadów.  Dobrym rozwiązaniem będą również  kolorowe worki, które ułatwią nam zadanie. Nie jest to oczywiście obowiązkowe, ponieważ jest to dla każdego kwestia indywidualna. Jeżeli chodzi jednak o kolory pojemników.

Przyjęto kilka kolorów:

  • zielony – szkło,
  • żółty – plastik,
  • brązowy – bio,
  • niebieski – papier,
  • czerwony – metal.

Należy jednak wziąć pod uwagę to, że nie wszędzie będzie obowiązywała taka sama reguła. Zawsze warto więc w razie wątpliwości poprosić o informację Zakład Gospodarki Komunalnej, który udzieli wszystkich niezbędnych informacji.

Co zrobić z odpadami BIO? Niesegregowane odpady

Odpady BIO, takie jak np. resztki z obiadu, fusy od kawy, skórki od banana czy skorupki od jajek, powinniśmy trzymać poza domem. W innym przypadku, będzie ulatniał się z nich bardzo nieprzyjemny zapach. Co więc należy zrobić?

Jest na to kilka sposobów. Najlepszym będzie kompostownik. Jadnak nie każdy może pozwolić sobie na taką dogodność. Poza nim można zakupić specjalne worki przeznaczone do odpadów biodegradowalnych. Oznacza to, że z bez problemów możesz je wyrzucić do kubła.

Zobacz też: http://kidini.pl/kompostownik/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here