Co kupować bliskim na święta?

Każdego roku, gdy nadciąga październik i listopad, zaczynamy zastanawiać się nad świętami. Gdzie je w tym roku spędzimy, kto będzie na Wigilii i czy spadnie śnieg. Zaraz po tym przypominamy sobie o jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii: prezentach! Rozmyślamy nad tym, co dostaniemy sami i jakie przedmioty powinniśmy podarować bliskim. No właśnie: jakie?

Skarpetki i czekolada dla wujka?

Jeśli na święta przyjeżdża do nas dalsza rodzina, np. wujostwo i kuzynostwo, ale także pojawiają się nowi partnerzy naszych bliskich oraz ich przyjaciele, możemy czuć się w kropce. Co im podarować? Po co wypada sięgnąć, a czego na pewno kupować nie wolno?

Prezenty, tak jak wszystko inne, mają swą „odwieczną klasykę”. Śmiejemy się, gdy ktoś rokrocznie narzeka, że znów dostał skarpety, ale wbrew pozorom to wcale nie jest zabawne. Skarpety, tak jak kubki, koszulki, książki czy słodycze, to podarunki bezpieczne. Trudno rozczarować osobę, dając jej ładny kubek z zabawnym napisem czy ciastka z czekoladą.

Tak zwane „bezpieczne prezenty” przydają się , gdy nie znamy drugiej osoby zbyt dobrze, ale chcemy być mili i pokazać, że ciepło witamy ją w rodzinie. W przypadku jednak, gdy dajemy je bliskiemu dobrze znanemu i widzianemu na co dzień, możemy sprawdzić mu przykrość. Chyba nie chcemy, żeby pomyślał, że zabrakło nam czasu na zadanie pytania „słuchaj, co chciałbyś dostać?” albo podpytania o jego marzenia pozostałych członków rodziny.

prezent

Czy AGD to dobry pomysł na prezent pod choinkę?

Opinie są sprzeczne. Sprzęt AGD kojarzy nam się raczej z wykonywaniem domowych obowiązków. Sprzątanie, pranie czy gotowanie do czynności, które niewątpliwie mogą sprawiać przyjemność, jednak wykonuje się je głównie z uwagi na konieczność zaspokojenia potrzeb. Nie bez przyczyny po sieci krążą żarty z długą brodą, jak to panowie dają swym partnerkom garnki, patelnie czy mopy. Gorzej, gdy uświadomimy sobie, że skądś się pomysły na te żarty biorą!

Wbrew pozorom AGD może być dobrym prezentem. Trzeba jednak podkreślić, że muszą to być urządzenia dedykowane osobie, która je dostaje i służące albo wyłącznie, albo przede wszystkim jej. Spójrzmy na przykład gospodyni domowej – żony i matki. Jeśli mąż podaruje jej robot kuchenny albo, co gorsza, toster, może poczuć się urażona. Za to jeśli nasza bohaterka jest wielką miłośniczką zdrowej diety, sportu i stylu życia fit, wręczenie jej na święta blendera kielichowego lub sokowirówki może być rewelacyjnym pomysłem. Co więcej, nie trzeba zaraz kupować wielkiego urządzenia, które zalegnie w kuchni i będzie zbierać kurz. Lepiej sprawdzi się urządzenie małe i jednoosobowe. Kobieta poczuje się zadbana i będzie wiedziała, że ukochany postarał się, by sprawić jej przyjemność.

prezenty

W kwestii tego, jakie sprzęty kupować – chodzi o marki, serie, modele oraz ich parametry – możemy się poczuć zagubieni. Jak często kupujemy blendery, depilatory czy lokówki? No właśnie, nie za często. Skorzystajmy wówczas z zaufanego źródła, takiego jak sekcja porad dołączona do sklepu internetowego, np. https://www.euro.com.pl/artykuly.bhtml – spełnią funkcję elektronicznego doradcy.

RTV – idealny prezent dla młodzieży

Skoro kobiecie możemy podarować AGD, dla młodzieży znajdziemy coś wśród urządzeń RTV. To pomysł na prezent nie tylko świąteczny, ale również każdy inny. Młodzi kochają elektronikę! Z miłości tej panowie nie wyrastają nigdy, więc przy okazji mamy gotowy pomysł na upominek dla męża, przyjaciela, taty czy brata. Nie musimy im zaraz kupować nowego telewizora czy komputera, ale modny smartwatch, opaska do mierzenia tętna, słuchawki bezprzewodowe czy nawigacja do samochodu sprawdzą się świetnie. Nie wierzycie? Podpytajcie mimochodem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here