Wakacje z dziećmi

Doskonale wiemy, że wakacje z dziećmi wyglądają inaczej niż podróże dorosłych, dlatego też powinniśmy wybierać przyjazne obiekty noclegowe przystosowane do potrzeb naszej rodziny. Jak wybrać pensjonat, hotel lub ośrodek na rodzinne wczasy w Polsce? Na co zwrócić uwagę jadąc na wakacje z dziećmi?

Dowolny region, strategiczne miejsce

Morze, góry, jeziora, lasy? Polska oferuje tysiące możliwości! Niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzemy na wakacje dla dzieci, pamiętajmy o strategicznym położeniu obiektów noclegowych. Te w lokalizacjach umożliwiających zwiedzanie okolicy będą najbardziej odpowiednie. Miejsce wypoczynku może się bowiem po kilku dniach znudzić. Urozmaicające wycieczki pozwolą nam zacieśnić rodzinne więzi.

Przestrzeń dla rodziny

Zwracajmy uwagę na udostępnianą nam przestrzeń. Jeśli wybieramy hotele, to z dużymi pokojami, jeśli apartamenty i studia, to z osobnymi sypialniami. Warte uwagi są także domki na wynajem. Szczególnie opłaca się w nich wypoczywać w większych grupach, np. wraz ze znajomymi i ich dziećmi. Niektóre obiekty pomieszczą nawet do 12 osób w komfortowych warunkach.

Infrastruktura

Jadąc na wczasy z dziećmi, oceniajmy infrastrukturę rozważanych campingów, ośrodków i hoteli. Im ta będzie lepsza, tym aktywniej, ciekawiej i spokojniej będziemy wypoczywać. Plac zabaw, basen, boisko czy wypożyczalnia sprzętu wodnego zapewnią nam rozrywki sportowe, a dzieciom – rówieśników do zabawy. Nie bez znaczenia będzie też bezpłatny parking dla gości czy darmowe Wi-Fi.

Z wyżywieniem czy bez?

Wybierając się na wakacje z dziećmi, sprawdzajmy, czy w obiekcie jest kuchnia, czy oferuje on posiłki z cateringu lub pobliskiej restauracji. Na wakacjach bez wyżywienia w kwaterze przydadzą nam się sprzęty AGD, garnki, patelnie, naczynia i sztućce na wyposażeniu obiektu. Powinniśmy oczekiwać też, by miejsce oferowało nam zewnętrzne stanowisko na ognisko czy grilla. 

Cena

Dokonując wyboru obiektu noclegowego na rodzinny wypoczynek w Polsce, nie sposób nie kierować się cenami. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, decydujmy się na turnusy pozasezonowe, niezahaczające o weekendy i dni świąteczne. Kody rabatowe z serwisów zakupów grupowych typu Travelist czy Groupon Travel również pomogą nam obniżyć koszty wyjazdu. 

Bardzo trudno o obiekt, który byłby jednocześnie rodzinny, strategicznie położony, oferujący przestronne kwatery, bogatą infrastrukturę i dobre wyżywienie. Wśród miliona domów gościnnych, hoteli, moteli, pensjonatów i ośrodków w Polsce, tylko niewielka garstka kwalifikuje się do Gufik. W tej imponującej wyszukiwarce obiektów noclegowych prezentowane są same obiekty przyjazne rodzinom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here