plecaki dla dzieci

Plecaki dla dzieci są dostępne we wszystkich rozmiarach, kolorach, tkaninach i kształtach i tym samym pomagają dzieciom w każdym wieku wyrażać własne poczucie stylu. A kiedy są właściwie używane, są niewiarygodnie poręczne.

Funkcjonalność plecaków dla dzieci

Wiele plecaków dla dzieci wyposażonych jest w sporą ilość przegródek, które pomagają uczniom zachować porządek, wtedy gdy one przenoszą swoje książki i przybory szkolne z domu do szkoły i z powrotem. W porównaniu z torbami na ramię – plecaki dla dzieci są dużo lepsze, ponieważ silne mięśnie – grzbiet i mięśnie brzucha – wspierają wagę towaru w nich przenoszonego.

Jeśli są prawidłowo noszone – to ciężar w plecaku jest równomiernie rozłożony na całym ciele, a obrażenia ramion i szyi są mniej powszechne niż w przypadku noszenia teczki lub torebki.

Oczywiście te akcesoria są prawie tak sami praktyczne jak plecaki dla dzieci, ale mogą obciążać mięśnie i stawy i mogą powodować ból pleców, jeśli są zbyt ciężkie lub są niewłaściwie używane.

Plecak dla dziecka – bezpieczeństwo użytkowania

Wiele rzeczy może prowadzić do bólu pleców – takich jak uprawianie sportu lub dużo ćwiczeń, zła postawa podczas siedzenia i długie okresy bezczynności. Ale niektóre dzieci mają bóle kręgosłupa, ponieważ cały dzień są obciążone książkami, artykułami szkolnymi i przedmiotami osobistymi.

Lekarze i fizjoterapeuci zalecają, aby maluchy miały nie więcej niż 10% do 15% masy ciała w swoich plecakach dla dzieci. Ale tutaj chodzi też o wiele więcej – gdy ciężki plecak jest nieprawidłowo umieszczony na ramionach, siła ciężaru może ciągnąć dziecko do tyłu. Aby to zrekompensować, dziecko musi pochylić się do przodu lub wygiąć plecy. To może sprawić, że kręgosłup będzie kompresował się nienaturalnie, co prowadzi do bólu ramion, szyi i pleców.

Dzieci, które noszą plecaki na jednym ramieniu – a wielu tak robi, bo myślą, że to wygląda lepiej lub po prostu tak jest łatwiej – mogą skończyć postawą pochylającą się na jedną stronę, aby zrównoważyć dodatkowy ciężar. To może wywołać dolny i górny ból pleców oraz obciążyć ramiona i szyję.

Niewłaściwe użycie plecaka może również prowadzić do złej postawy. Dziewczęta i młodsze dzieci mogą być szczególnie narażone na urazy związane z plecakami, ponieważ są mniejsze i mogą przenosić większe obciążenia cięższe w stosunku do masy ciała.

Niepolecane są plecaki dla dzieci z ciasnymi, wąskimi uchwytami, które wbijają się w ramiona, bowiem mogą zakłócać krążenie i nerwy. Tego typu uchwyty mogą wywoływać mrowienie, drętwienie i osłabienie rąk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here