Papier do scrapbookingu - jak wybrać odpowiedni?

Miłośnicy scrapbookingu swoją przygodę zazwyczaj rozpoczynają od poszukiwania odpowiednich materiałów, bowiem ta dyscyplina rękodzieła wymaga użycia wielu surowców i akcesoriów. Co zatem jest potrzebne do wykonania tych rękodzielniczych dzieł? Nożyk i nożyczki, mata samoregenerująca, klej, trymer, linijka, kostki 3D i oczywiście papier.

Jakościowy papier, czyli podstawowy materiał w scrapbookingu

Papier do scrapbookingu powinien wyróżniać się walorami dekoracyjnymi, dobraną grubością, jakością oraz trwałością. Niektórzy początkujący rękodzielnicy używają najzwyklejszego papieru. Być może jest to dobre rozwiązanie na samym początku, gdy chcemy uniknąć kosztów. Jednak prawdziwe dzieła osiągnąć można tylko z użyciem papieru dedykowanego. Czym ten papier różni się od zwykłego papieru szkolnego? Jest bardziej podatny na modelowanie i wycinanie. Wyróżniamy papiery do rękodzieła grubsze i cieńsze – w zależności od tego, jaki jest nam potrzebny. Dodatkowo jakościowy papier do scrapbookingu odznacza się wysokim stopniem trwałości. Powinien być oznaczony notką „Acid and lignin free”, która oznacza brak ligniny i wyższe pH papieru. Taki papier nie żółknie, nie powoduje niszczenia zdjęć stosowanych do scrapbookingu i na długo zachowuje swoje walory. Papier dedykowany można zakupić w całych zestawach, co dodatkowo ułatwia tworzenie kartek osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę.

Papier dedykowany – walory dekoracyjne, zestawy i dodatki

Zestawy papierów do scrapbookingu umożliwiają stworzenie idealnej kartki, w łatwy sposób. Ich wzory są dobrane stylistycznie i kolorystycznie. Jeśli zależy nam na podkreśleniu indywidualności, warto samodzielnie dobrać papier do scrapbookingu i dodatki. Mimo to, zakup zestawów zazwyczaj jest bardziej opłacalny. Specjalne mieszanki zawierają zarówno papier, jak też naklejki, tasiemki, koraliki, ćwieki i inne akcesoria ozdobne. Papiery do scrapbookingu wyróżniają się przepięknym designem. Tworzone są przez projektantów grafiki i artystów. Zazwyczaj papier oznaczony jest artystycznym tytułem, który przybliża zamiary autora. To bardzo inspirujące! Pojawiają się papiery jednostronne i dwustronne. Papiery o dwóch stronach sprawiają niemałe trudności, ponieważ obie strony prezentują się pięknie. Warto zachować wszystkie ścinki, później mogą się jeszcze przydać! Odpowiednio wykorzystywany papier jest bardzo wydajny. Posiadając cały zestaw do scrapbookingu, czyli akcesoria do cięcia i klejenia, odpowiedni papier oraz dodatki i dekoracje – można rozpocząć pracę twórczą. Powstają najróżniejsze motywy: od eleganckich, poprzez romantyczne aż po nowoczesne. Wszystko zależy od zamysłu twórcy.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.fantasyscrap.pl/pol_m_Papier-do-scrapbookingu-1343.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here