Sposoby na łatwe utrzymywanie porządku w domu

Cenisz ład i porządek w domu, ale nie masz czasu ani ochoty na wielogodzinne sprzątanie, na dodatek kilka razy w tygodniu? Przekonaj się, jakie sprytne sposoby na sprzątanie znacząco skrócą i uprzyjemnią Ci wykonywanie obowiązków domowych. Zautomatyzuj niektóre prace i przychodź do domu na gotowe, by cieszyć się wnętrzem czystym, lśniącym i pachnącym!

Odkurzanie podłóg bez wysiłku

Jedną z najczęściej wykonywanych czynności porządkowych w domu bez wątpienia jest odkurzanie. O ile z półek można ścierać kurz raz w tygodniu, o tyle na ziemi każdego dnia lądują paprochy, kurz, psia sierść, piasek naniesiony na podeszwach z dworu i inne rzeczy. Po wielu godzinach pracy, odebraniu dzieci ze szkoły, zrobieniu zakupów i ugotowaniu obiadu niewiele osób ma ochotę czy siłę na sprzątanie. Na szczęście jest na to sposób.

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa odkurzacz robot, zwany także odkurzaczem inteligentnym lub automatycznym. To niewielkie urządzenie sprząta samo. Nie musisz go wyciągać, nastawiać, instruować ani pilnować. Wystarczy, że raz zaprogramujesz system, np. na sprzątanie w godzinach, gdy przebywasz w pracy, a wówczas on sam będzie się uruchamiał, robił porządki i wracał do stacji ładowania. Ominie przeszkody, poświęci więcej czasu trudniejszym do usunięcia zabrudzeniom, a nawet pominie pokoje, przy których zaprogramujesz „niewidzialną ścianę”. Czy to nie kuszące?

Zdalne nastawianie pralki i zmywarki

Zdalne nastawianie pralki i zmywarki

Nie bez powodu nie powinno się nastawiać pralki czy zmywarki tuż przed wyjściem z domu i zostawiać urządzeń bez nadzoru na wiele godzin. Jeśli dojdzie do awarii i wydostanie się woda, która zaleje sąsiada mieszkającego niżej lub salon w domku jednorodzinnym, po powrocie nie będzie Ci do śmiechu. Sprytnym rozwiązaniem jest za to nastawienie prania lub włączenie zmywarki na godzinę przed powrotem do domu. Jak to zrobić?

Nowoczesne modele pralek i zmywarek mają funkcję zarządzania zdalnego, co oznacza, że po zakupie możesz ściągnąć na smartfon odpowiednią aplikację i sparować urządzenia. W ten sposób rano, zanim wyjdziesz do pracy, musisz tylko załadować pralkę lub zmywarkę i zamknąć wieko. Już z poziomu smartfona wybierzesz program, długość pracy, moc itd. Kiedy wrócisz do domu, zostanie Ci rozwieszenie prania lub schowanie błyszczących naczyń do szafek.

Koszmarne mycie okien przed świętami

Koszmarne mycie okien przed świętami

Pół żartem, pół serio powtarza się, że okna trzeba myć dwa razy w roku. Raz przed świętami Bożego Narodzenia i raz przed Wielkanocą – tyle wystarczy. Niechęć do mycia szyb spowodowana jest tym, że trudno znaleźć materiały i środki, które usuną wszystkie zabrudzenia, a przy okazji nie pozostawią irytujących smug. Skoro niektórym nie udaje się osiągnąć oczekiwanego rezultatu, po co się fatygować?

Twoje problemy z myciem okien raz na zawsze rozwiąże myjka parowa. To niewielkie urządzenie elektryczne doskonale oczyszcza powierzchnie płaskie różnego rodzaju, m.in. szklane. Mało tego! Poza usuwaniem zabrudzeń dezynfekuje powierzchnię z uwagi na wysoką temperaturę pary, czyniąc ją przyjazną dla alergików i sterylną. Dzięki myjce parowej wymycie okien nie tylko zajmie Ci dwa razy mniej czasu, ale także przyniesie znacząco lepszy efekt. Przekonasz się, że warto myć szyby o wiele częściej, szczególnie w okresie letnim, gdy w powietrzu unoszą się pyłki i osiadają na wszystkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here