Klocki konstrukcyjne – czy warto je kupić?

0
1138

Rozwój technologiczny miał wpływ na każdą dziedzinę życia, również na sposób wychowywania dzieci. Już od najmłodszych lat są przyzwyczajane do elektronicznych form rozrywki i wirtualnej rzeczywistości. Gry komputerowe i oglądanie telewizji to często jedyne formy spędzania czasu wolnego. Klocki konstrukcyjne mogą być więc świetnym pomysłem, aby oderwać dziecko od odbiornika i zaangażować do wartościowej zabawy. Zobacz, dlaczego to dobre rozwiązanie!

Czym są klocki konstrukcyjne?

Klocki to ponadczasowe zabawki, które jednak w obecnych czasach przegrywają z elektronicznymi formami rozrywki. Dzieci, które dorastają w otoczeniu wirtualnej rzeczywistości, szybko się nudzą tradycyjnymi zabawkami, dlatego potrzebują mocniejszych bodźców. Idealne rozwiązanie stanowią klocki konstrukcyjne, które wymagają od dziecka zaangażowania, skupienia i cierpliwości. Zestawy składają się z wielu elementów, które trzeba ze sobą połączyć według instrukcji, aby zbudować trójwymiarowy model. Może to być samochód, czołg, bajkowa postać, samolot i wiele więcej, gdyż klocki konstrukcyjne występują w różnych kategoriach tematycznych.

Dlaczego warto kupić klocki konstrukcyjne?

Zabawki edukacyjne to najlepszy wybór, jeżeli zależy Ci na wspieraniu rozwoju malucha. Klocki konstrukcyjne dostarczają nie tylko rozrywki, ale też mają pozytywny wpływ na sprawność umysłową o motoryczną dziecka. Łączenie ze sobą poszczególnych elementów, aby stworzyć konstrukcję zgodną z modelem to świetny trening zdolności manualnych. Zabawa klockami konstrukcyjnymi niesie za sobą także wiele innych korzyści, takich jak:

  • kształtowanie wyobraźni przestrzennej,
  • wspomaganie logicznego myślenia, zapamiętywania i cierpliwości,
  • rozwój kreatywności,
  • ćwiczenie kompetencji poznawczych.

Klocki konstrukcyjne uczą też przewidywania i planowania, co wymaga skupienia i zaangażowania. Układanie zestawu według instrukcji to wciągające zajęcie, które z pewnością szybko się nie znudzi.

Kiedy kupić klocki konstrukcyjne?

Pierwszy zestaw do złożenia możesz już wręczyć dziecku w wieku 3-4 lat. To proste konstrukcje, z którymi maluch sobie poradzi i się nie zniechęci z powodu zbyt wysokiego poziomu trudności. W sklepie Cobi znajdziesz też klocki konstrukcyjne dla starszych dzieci, nawet powyżej 9 lat. Zestawy są podzielone na kategorie tematyczne, dzięki czemu możesz dobrać model pod kątem zainteresowań pociechy. Klocki konstrukcyjne są także świetną okazją, aby wspólnie spędzić czas i choć na chwilę oderwać się od ekranu telewizora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here