Istnieje pewne przekonanie, że przyjmowanie białka serwatkowego czy też innego rodzaju odżywki białkowej przez kobiety nie będzie się wiązało z korzystnymi zmianami, a jedynie będzie skutkowało zwiększoną masą mięśniową, ze zwiększoną muskulaturą oraz z przytyciem. Jednakże na samym wstępie należy zaznaczyć, że jest to tylko i wyłącznie mit, który nie ma nic wspólnego ze stanem rzeczywistym. Co więcej, mówiąc o białku serwatkowym, o każdej innej formie odżywki białkowej, będziemy wskazywali na to, że może ona bardzo korzystnie wpłynąć na efekty treningów również w odniesieniu do płci pięknej.

Korzystne działanie białka

Są dwa aspekty, o których warto wiedzieć i które pozwalają zaliczyć białko do produktów polecanych osobom chcącym stracić co nieco ze swojej tkanki tłuszczowej. Chodzi o to, że białko pomaga nam zbudować określoną masę mięśniową, pomaga ją podtrzymać, ale nie chodzi bynajmniej o żadną muskulaturę. Mowa jest raczej o delikatnej rzeźbie, która podkreśla atrakcyjny wygląd. Im większa masa mięśniowa, tym bardziej sprawny metabolizm, a tym samym sprawniejsze pozbywanie się zbędnych kalorii. Drugi aspekt dotyczy bezpośrednio naszej diety. Jeśli będziemy spożywali mniej kalorii niż spalamy podczas treningu oraz codziennych czynności, to na pewno nie będzie nam grozić żadne niekontrolowane zwiększenie wagi naszego ciała. Tym samym nie należy także obawiać się jakiegokolwiek działania białka na nasz organizm.

Białko whey, czyli białko serwatkowe

W sposób szczególny wskazaliśmy na białko serwatkowe, jako na korzystnie wspomagające osiąganie celów treningowych także w odniesieniu do kobiet. W jaki sposób to działa?

  • mówimy o efekcie termicznym, ponieważ nasz organizm zużywa znacznie więcej kalorii na to, aby móc strawić białka niż ma to miejsce w przypadku tłuszczów, węglowodanów oraz cukrów.

  • Białko serwatkowe pomaga nam uzyskać zwiększony poziom masy mięśniowej, które w naszym organizmie zastępują masę tłuszczową i to jest sedno naszych starań,

  • jak najbardziej należy wskazać na ustabilizowanie poziomu cukru we krwi, co wiąże się ze zmniejszoną ilością wydzielanej insuliny. To z kolei prowadzi do tego, że nasz organizm sprawniej spala kalorie, a poza tym mamy do czynienia ze zmniejszoną ilością odkładającej się tkanki tłuszczowej,

  • wszelkie suplementy białkowe, w tym także białko serwatkowe wpływają na uczucie sytości, ponieważ nasz organizm potrzebuje znacznie więcej czasu na to, aby owo białko strawić,

  • dodamy również, że zarówno białko serwatkowe, jakiekolwiek inne proteiny w proszku, jakiekolwiek inne odżywki białkowe wzmacniają naszą odporność, co na pewno przy zwiększonej aktywności fizycznej jest jednym z ważniejszych elementów.

Koncentrat białka serwatkowego jest zatem bardzo korzystnie wpływającym suplementem diety przeznaczonym dla osób trenujących. Nie ma tutaj większego znaczenia to czy jest się mężczyzną, czy też kobietą. Każda osoba trenująca może bez większych obaw sięgnąć po białko do picia, po białko serwatkowe. Jego pozytywne działanie to nie tylko są jakieś przesłanki nie mające potwierdzenia w rzeczywistości, ale są potwierdzone określonymi badaniami, są potwierdzone przez osoby, które owo białko serwatkowe stosują na co dzień, jako uzupełnienie swojego treningu. Musimy oczywiście nie zapominać o tym, że podstawą w treningu nie jest bynajmniej żadna odżywka, ale odpowiedni trening, jak i odpowiedni sposób odżywiania się. Bez tych dwóch elementów nie ma mowy o jakimkolwiek sukcesie, o skutecznym spalaniu tkanki tłuszczowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here