To, jakich kosmetyków używa się dla niemowląt, ma istotny wpływ na kondycję skóry dziecka w przyszłości. Nie należy więc popadać w skrajności – złe będzie zarówno pozostawienie skóry samej sobie, jak i testowanie wszelkich dostępnych na rynku kosmetyków na ciałku niemowlęcia. Na szczęście, kosmetyki dla niemowląt tworzone są z coraz większą uwagą i dbałością o to, by dostarczyć młodziutkiej skórze wszelkich niezbędnych wartości, nie obciążając jej przy tym niepotrzebnymi dodatkami.

Miękka skóra – zdrowa skóra

Mówi się, że zdrowa skóra jest jędrna, sprężysta, dobrze nawilżona. I dotyczy to nie tylko dorosłych. Także pielęgnacja skóry niemowlęcia powinna podążać w tym kierunku, ale z wiadomych powodów niekonieczne dobre jest poddawanie jej codziennym rytuałom, tak jak bywa to w przypadku dorosłych. Produkty dla niemowląt stworzone zostały z myślą, by móc ich używać rzadziej, ale by działały wydajniej i przynosiły korzyści na dłużej. Jednym z najlepszych kosmetyków nawilżających będzie oliwka dla dzieci. Jej konsystencja nie każdemu będzie odpowiadała, może się kojarzyć z tłustymi plamami na ubrankach czy pościeli oraz problemami z wchłanianiem, ale jeśli tylko odpowiednio się jej użyje – można uniknąć wszelkich problemów, a zyskując zadowalający efekt. Wystarczy dodawać kilka kropel oliwki do kąpieli. W połączeniu z ciepłą wodą, oliwka zwiększa swoje działanie i wchłanianie. Skóra po takiej kąpieli nie jest tłusta ani obciążona, za to solidnie nawilżona, nawet po wytarciu ręcznikiem. Do takiej kąpieli można użyć tradycyjnej oliwki lub oliwki w żelu, np. oliwki w żelu kwiatowa świeżość JOHNSON’S® Baby – https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/johnsons-oliwka-w-zelu-kwiatowa-swiezosc. Gęsta konsystencja będzie także wygodniejsza w użyciu podczas smarowania, jeśli nie jest się przekonanym do kąpieli z oliwką.

Rytuał przed spaniem

Najlepszą porą na nawilżanie skóry jest wieczór. Maluch, przebrany w piżamkę, nie będzie się brudził, a skóra nie będzie przyciągała zanieczyszczeń z zewnątrz. Pora przed spaniem jest też idealna, by zafundować Maluszkowi odprężający, uspokajający masaż, który ułatwi mu zasypianie. A dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Do codziennego, wieczornego rytuału warto włączyć też nawilżanie. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się coś, co ma kojący, lekki zapach, działający relaksująco i sprzyjający odpoczynkowi. Można w tym celu wykorzystać np. oliwkę JOHNSON’S® Baby na dobranoc. Zawarte w niej relaksujące aromaty z pewnością będą wspomagały spokojny sen niemowlaka.

Jak widać, możliwości wykorzystania oliwki jest wiele, a każdy sposób przyniesie zadowalające skutki. To jeden z najbardziej wydajnych kosmetyków, nie ma się więc do dziwić, że od lat cieszy się popularnością wśród rodziców, którym zależy na dobrej pielęgnacji skóry dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here