To, jakich kosmetyków używa się dla niemowląt, ma istotny wpływ na kondycję skóry dziecka w przyszłości. Nie należy więc popadać w skrajności – złe będzie zarówno pozostawienie skóry samej sobie, jak i testowanie wszelkich dostępnych na rynku kosmetyków na ciałku niemowlęcia. Na szczęście, kosmetyki dla niemowląt tworzone są z coraz większą uwagą i dbałością o to, by dostarczyć młodziutkiej skórze wszelkich niezbędnych wartości, nie obciążając jej przy tym niepotrzebnymi dodatkami.

Miękka skóra – zdrowa skóra

Mówi się, że zdrowa skóra jest jędrna, sprężysta, dobrze nawilżona. I dotyczy to nie tylko dorosłych. Także pielęgnacja skóry niemowlęcia powinna podążać w tym kierunku, ale z wiadomych powodów niekonieczne dobre jest poddawanie jej codziennym rytuałom, tak jak bywa to w przypadku dorosłych. Produkty dla niemowląt stworzone zostały z myślą, by móc ich używać rzadziej, ale by działały wydajniej i przynosiły korzyści na dłużej. Jednym z najlepszych kosmetyków nawilżających będzie oliwka dla dzieci. Jej konsystencja nie każdemu będzie odpowiadała, może się kojarzyć z tłustymi plamami na ubrankach czy pościeli oraz problemami z wchłanianiem, ale jeśli tylko odpowiednio się jej użyje – można uniknąć wszelkich problemów, a zyskując zadowalający efekt. Wystarczy dodawać kilka kropel oliwki do kąpieli. W połączeniu z ciepłą wodą, oliwka zwiększa swoje działanie i wchłanianie. Skóra po takiej kąpieli nie jest tłusta ani obciążona, za to solidnie nawilżona, nawet po wytarciu ręcznikiem. Do takiej kąpieli można użyć tradycyjnej oliwki lub oliwki w żelu, np. oliwki w żelu kwiatowa świeżość JOHNSON’S® Baby – https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/johnsons-oliwka-w-zelu-kwiatowa-swiezosc. Gęsta konsystencja będzie także wygodniejsza w użyciu podczas smarowania, jeśli nie jest się przekonanym do kąpieli z oliwką.

Rytuał przed spaniem

Najlepszą porą na nawilżanie skóry jest wieczór. Maluch, przebrany w piżamkę, nie będzie się brudził, a skóra nie będzie przyciągała zanieczyszczeń z zewnątrz. Pora przed spaniem jest też idealna, by zafundować Maluszkowi odprężający, uspokajający masaż, który ułatwi mu zasypianie. A dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Do codziennego, wieczornego rytuału warto włączyć też nawilżanie. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się coś, co ma kojący, lekki zapach, działający relaksująco i sprzyjający odpoczynkowi. Można w tym celu wykorzystać np. oliwkę JOHNSON’S® Baby na dobranoc. Zawarte w niej relaksujące aromaty z pewnością będą wspomagały spokojny sen niemowlaka.

Jak widać, możliwości wykorzystania oliwki jest wiele, a każdy sposób przyniesie zadowalające skutki. To jeden z najbardziej wydajnych kosmetyków, nie ma się więc do dziwić, że od lat cieszy się popularnością wśród rodziców, którym zależy na dobrej pielęgnacji skóry dziecka.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala3/domains/hugus.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here