Nadchodzi taki moment w życiu człowieka, że pragnie on mieć własne dzieci. Większości osób przychodzi to niezwykle łatwo, ale znajdują się i tacy, którzy mają z tym ogromny problem. Niestety, gdy starania o dziecko nie trwają już miesiące, a lata – ludzi ogarnia wielka frustracja. Poczekalnie u lekarzy ginekologów i fora w temacie niepłodności to prawdziwa lawina informacji na temat tego, jak w końcu zajść w upragnioną ciąże. Często można tam natknąć się na informacje o histeroskopii – zabiegu, który podobno może zdziałać cuda.

Histeroskopia – co to znaczy?

Zabieg histeroskopii to przede wszystkim bezbolesny, bardzo komfortowy zabieg. Nie zdobędziemy po nim żadnych blizn, a już następnego dnia będziemy w pełni sprawni. Jedynym zaleceniem po zabiegu jest zazwyczaj nieprzemęczanie się. Dlaczego histeroskopia jest tak genialnym zabiegiem? Przede wszystkim dlatego, że jest niezwykle prosta do wykonania, a ryzyko powikłań jest znikome. Oznacza to, że zabieg histeroskopii należy do metod bardzo bezpiecznych. Dodatkowo jest to metoda diagnostyczno – terapeutyczna. Oznacza to, że pozwala na dokładne obejrzenie wnętrza macicy, ale również usunięcie nieprawidłowości oraz ewentualne pobranie materiałów do dalszej analizy. Przede wszystkim jest to zabieg, który daje pewność postawienia trafnej diagnozy. Histeroskopia jest najdokładniejszą metodą diagnozowania zmian we wnętrzu macicy – rozwiewa wszelkie wątpliwości postawione przez dotychczasowe badania.

Dla kogo zabieg histeroskopii?

Klinika histeroskopii zaleca wykonywanie tego zabiegu przede wszystkim u kobiet, które mają problem z zajściem w ciąże lub mają za sobą wcześniejsze poronienia. Zabieg warto również wykonać u osób, które zmagają się z problemem częstych krwawień lub podejrzewa się u nich nadmierny rozrost endometrium.

Na czym polega badanie?

Histeroskopia polega na wprowadzeniu przez pochwę i szyjkę macicy do macicy urządzenia zwanego histeroskopem. Urządzenie to jest wyposażone w kamerę, dzięki czemu lekarz widzi obraz na monitorze komputera. Histeroskop pozwala na ocenę budowy macicy, określenie jej kształtu i wielkości oraz stwierdzenie zmian patologicznych takich jak polipy, zrosty i mięśniaki. Jeśli takie zmiany zostają odkryte – można je od razu usunąć. Histeroskopia to badanie, które pozwala usunąć mechaniczne przyczyny niepłodności. Usunięcie tych nieprawidłowości pozwala często na natychmiastowe zajście w ciąże. Ten prosty i bezpieczny zabieg pozwala na pozbycie się ogromnego problemu i szczęśliwe życie. Czasem potrzeba niewiele, by pozbyć się problemu niepłodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here