Armenia to mały kraj, ale niezwykle piękne. Co roku odwiedza go ponad milion turystów. W tym także z Polski. Co więcej, wycieczki to Armenii z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jest tam bowiem wiele miejsc godnych zobaczenia i zwiedzenia.

Obowiązkowym przystanku w Armenii jest oczywiście stolica tego kraju, czyli Erywań. Jest tam wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednym z takich miejsc jest muzeum ormiańskiego piśmiennictwa i starożytnych rękopisów. Warto zobaczyć także Pałac Republiki. W tym Muzeum Historii Armenii. Erywań słynie także z Alei Północnej. To jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w stolicy Armenii. Kolejnym przystankiem podczas wycieczki w stolicy Armenii powinno być Centrum Sztuki Cafesjana. Jest to niezwykły kompleks architektoniczny. Warto ważne zobaczyć Uniwersytet Armenii oraz pomnik Matki Armenii i muzeum militarne znajdujące się w Parku Zwycięstwa.

Ale Armenia to nie tylko stolica. Będąc w tym kraju warto także zobaczyć niezwykły monastyr Geghard. Co ważne, jest on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto także zobaczyć monastyr Tatew. Znajduje się on w kanionie rzeki Worotan. Jest to największy tego typu obiekt w Armenii. Dojechać można do niego korzystając kolejni liniowej. Warto wiedzieć, że kolejka ta to prawdziwa duma dla Armenii. Jest to bowiem najdłuższa kolejna linowa na świecie.

Oczywiście Armenia to o wiele więcej atrakcji turystycznych, Wymienić można choćby Dilidżan, Eczmiadzyn, pogańską Świątynię Słońca z III wieku p.n.e., twierdzę Amberd, Chor Wirap, Norawank, Tatew, Haghpat, Akhtala, Saghmosawank, a także okolice jeziora Sevan, które znajduje się na wysokości ok. 2 tys. m n.p.m. Nie można także zapomnieć o ruinach starożytnego obserwatorium astronomicznego.

Widać zatem, że miejsc wartych odwiedzenia i zobaczenia w Armenii jest bardzo wiele. W sieci można znaleźć mnóstwo informacji o atrakcjach turystycznych w tym kraju, Wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę „Armenia wycieczki„. To bezcenne informację, z których należy skorzystać jeśli panuje się wyjazd do tego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here