Maluchy często interesują się różnymi dźwiękami. Niekoniecznie musi być to muzyka lub kompozycja. Interesujące może być szeleszczenie, stukanie czy drapanie.

Jakie instrumenty wybrać, gdy widzisz, że u twojego dziecka zdecydowanie rozwija się talent muzyczny?

Od ciekawości po rozwój talentu

Dzieci często interesują się dźwiękami. Już od pierwszych dni życia dziecka możesz zaobserwować, że dźwięki potrafią skupić uwagę malucha. Czasami go uspokoić i wyciszyć, czasami rozweselić, a czasami nawet przestraszyć. U starszych dzieci zainteresowanie dźwiękiem może wzrosnąć lub zmaleć. Jeśli Twoje dziecko lubi bawić się dźwiękami, być może warto bliżej przyjrzeć się jego zainteresowaniom? Czasami ze zwykłej ciekawości może dojrzeć naprawdę duży talent. Jednak, niezależnie od tego, jakie są efekty muzycznego komponowania Twojej pociechy, warto wspierać zainteresowanie tym obszarem, jeśli tylko dziecko tego chce.

Rodzaje zabawek muzycznych

Zabawki muzyczne to nie tylko instrumenty. Wśród tego rodzaju zabawek dla dzieci znajdziesz m.in.:

Muzyczne gry planszowe – pomogą Twojemu dziecku w ćwiczeniach słuchu oraz poczucia rytmu. Dodatkowo, są doskonałym rozwojem zdrowej rywalizacji.

Grzechotki – oczywiście występują również, jako odrębny instrument muzyczny tutaj jednak mowa o grzechotkach dla najmłodszych. Zabawki wydające interesujące dźwięki, poprawiające nastrój i wzbudzające ciekawość.

Maskotki z muzyką – pluszak śpiewający ulubiona, kojącą piosenką, może stać się najlepszym przyjacielem Twojego dziecka. Być może nie rozwinie jego umiejętności, ale może np. zachęcić do wspólnego śpiewania lub ukoić nerwy.

Muzyczne maty – wciąż obszar dla maluchów, ale potrafiących już łączyć przyczynę ze skutkiem i poruszających się samodzielnie – przynajmniej pełzając. Maty grające wydają dźwięki po naciśnięciu konkretnego elementu zabawki. To ciekawy sposób na pokazanie dziecku zasad „akcji i reakcji”.

Domowe karaoke – mini zestawy muzyczne, z mikrofonem i podkładami muzycznymi, to prawdziwa frajda dla dzieci, które najchętniej realizują się podczas śpiewania. Doskonała zabawa zarówno w pojedynkę, jak też z rówieśnikami.

Pozostałe zabawki grające i śpiewające – zabawki mające na celu uwrażliwić dziecko na muzyczne dźwięki i poczucie rytmu. Z pozoru nic nie wnoszące, a jedynie będące ciekawym gadżetem, mogą niekiedy zdziałać wiele dobrego i na poważnie zainteresować Twoje dziecko muzyką.

Poza zabawkami muzycznymi, są także zabawki dla małych, muzycznych specjalistów. Jakie?

Instrumenty muzyczne dla młodego Chopina – które są najlepsze?

Wśród dostępnych instrumentów muzycznych da dzieci, z łatwością znajdziesz m.in:

  • Cymbałki
  • Flety
  • Bębenki
  • Organki i pianinka
  • Mini perkusje
  • Gitary
  • Harmonijki

Jeśli Twoje dziecko wykazuje zdecydowany talent muzyczny, być może warto rozszerzyć jego zainteresowania o dodatkowe lekcje gry na instrumencie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here