Teatrzyk w przedszkolu - przydatne wyposażenie i akcesoria

Każde przedszkole powinno mieć w swoim asortymencie zabawek teatrzyk i związane z nim akcesoria. Dlaczego? Okazuje się, że zabawa w teatrzyk niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak rozwijanie empatii i kreatywności. Poza tym, jest to ciekawa alternatywa dla zazwyczaj głośnych i świecących zabaw i zabawek, które nie pozwalają dzieciom wyrażać swoich uczuć i opinii. Jak zorganizować teatrzyk w przedszkolu? Wystarczy sięgnąć po odpowiednie ku temu akcesoria.

Zabawa w teatrzyk i jej zalety

Zabawa w teatrzyk pozwala na rozwijanie kreatywności. Dzieci wymyślają dialogi i historie. Pomaga im to także ćwiczyć umiejętności społeczne, gdyż przedstawienie często odgrywane jest z pomocą nauczyciela lub innego przedszkolaka. Dzięki temu, dzieci uczą się także empatii – muszą spojrzeć na świat oczami swojego bohatera. Przy okazji, mogą one także wyrażać swoje myśli i uczucia. Uczą się one nazywać emocje, a także oswajają się z różnymi sytuacjami, jakie niesie życie. Poza tym, teatrzyk dla dzieci to świetna zabawa, która pozwala na zrelaksowanie się i odpoczynek od zabawek elektronicznych. Pomaga także w budowaniu pewności siebie – dzieci będą sobie radzić lepiej w szkole, chętniej udzielając się na forum klasy i wyrażając swoje zdanie.

Jak zacząć zabawę w teatrzyk?

Aby zacząć z dziećmi zabawę w teatrzyk, nie trzeba specjalnych przygotowań. Opiera się ona bowiem głównie o działania spontaniczne. Najważniejsze jednak, by posiadać odpowiednie wyposażenie i akcesoria. Można je zakupić w sklepie internetowym Moje Bambino. W ofercie znajdują się parawany i przenośne teatrzyki oraz pacynki i kukiełki dla dzieci. Inną opcją jest sięgnięcie po konkretne stroje (np. strażaka, fryzjerki, policjanta) i przygotowanie przedstawienia, w którym aktorami są dzieci. Ten wariant sprawdzi się lepiej w przypadku 5-6 latków. W asortymencie dostępne są również bajki czytane przez lektorów. Dzieci mogą odkrywać poszczególne role, słuchając nagrań. Możliwości jest wiele, a odpowiednia ilość akcesoriów pozwala mnożyć pomysły.

Z pozoru prosta zabawa, jaką jest teatrzyk, niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Dlatego warto, by każde przedszkole zainwestowało w odpowiednie wyposażenie oraz akcesoria, które umożliwią odgrywanie różnych charakterów i ról. Przedszkolaki z pewnością będą się świetnie bawić, a jednocześnie nabywać nowe kompetencje społeczne, twórcze i nie tylko. Zabawę bez problemu dopasować można do wieku i możliwości dziecka, dając mu okazję, by wrazić swoje myśli i uczucia, a także by rozwijać wyobraźnię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here