Zabawki, które uczą – poznaj 3 tanie propozycje, które Cię zaskoczą!

Dzieciństwo to piękny czas, w którym należy pozwolić maluchowi cieszyć się zabawą na całego. Warto jednak pamiętać o tym, że właśnie w tym czasie mózg dziecka intensywnie pracuje i się rozwija – szczególnie wtedy, gdy jest odpowiednio stymulowany. Zobacz, jak połączyć zabawę z nauką, by maluch przyjemnie spędzał czas, ucząc się przy tym nowych rzeczy – oto 3 propozycje!

Pętle motoryczne i kostki edukacyjne

Jak zachęcić do rozwoju najmłodszych? Doskonale sprawdzą się tutaj najróżniejsze aktywizujące aktywizujące, które są wyposażone w ciekawe funkcje do rozwijania umiejętności sensoryczno-motorycznych – takie jakie klocki o różnych kształtach, liczydło czy pętla motoryczna.

Czy zakup takiej zabawki rzeczywiście ma sens? Oczywiście – w ten sposób maluszek będzie ćwiczyć precyzyjne ruchy ręką, a także skupienia na jednej czynności. Stanowi to również świetny sposób na przyswojenie kolorów i kształtów, a nawet pierwszych cyferek czy liter alfabetu. W jednej zabawce skupia się zatem niemalże wszystko, czego powinno się nauczyć dziecko do 3. roku życia.

Pętle motoryczne i kostki edukacyjne

Robot do nauki programowania

Programowanie to nauka, która w ostatnim czasie rozwija się szczególnie szybko – a nowoczesne technologie otaczają nas dookoła. Zamiast się ich bać, powinnaś ułatwić maluchowi życie wśród nich – i zapewnić mu podstawową, programistyczną wiedzę już w młodym wieku. Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak – na rynku można bowiem spotkać specjalne zabawki-roboty, które można dowolnie programować. Maluch otrzymuje „czystego” robota bez żadnych opcji – dopiero po zaprogramowaniu kolejnych funkcji zacznie robić coś ciekawszego. Wszystko zależy zatem od dziecka i jego kreatywności – oraz tego, jak szybko zacznie rozumieć logiczne mechanizmy rządzące programowaniem.

Więcej propozycji elektronicznych zabawek dla dzieci znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-prezent-na-mikolajki-propozycje-dla-chlopca-do-100-200-i-500-zl.bhtml.

Robot do nauki programowania

Puzzle 3D

Myślisz, że puzzle to jedynie błaha rozrywka, która zresztą szybko znudzi się maluchowi? Nic bardziej mylnego – to również świetny sposób na sprytne dawkowanie wiedzy w taki sposób, by była łatwo przyswajalna dla malucha. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni zestaw.

Na rynku spotkasz się z całym szeregiem najróżniejszych puzzli – od tych z motywami ulubionych postaci z bajek, przez realistyczne fotografie po zupełnie abstrakcyjne wzory. Wartość edukacyjną przedstawiają jednak te, których moty może malucha czegoś nauczyć – np. puzzle z nadrukiem w postaci alfabetu, cyferek czy nawet układu kosmicznego. W tym ostatnim przypadku możesz wręcz sięgnąć po puzzle 3D – które umożliwią dziecku zbudowanie miniaturowego układu słonecznego o realistycznych kształtach. Brzmi jak świetna zabawa, prawda? Nauka w taki sposób to niezła frajda, dlatego też dziecko przyswoi nowe informacje chętniej i szybciej. Spróbuj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here