Jakie zabawki wybrać, aby były wartościowe dla dziecka i nie wylądowały w kącie po kilku dniach fascynacji? Mamy dla Was podpowiedź, najlepiej decydować się na prezenty, które przy okazji będą edukować malucha. W końcu zabawa przez naukę jest najbardziej efektywna dla młodego człowieka.

Drewniane klocki edukacyjne

Można rzec, że każde dziecko zawsze chętnie wybiera klocki. Zabawa pomoże mu rozwinąć wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i pobudzi umysł do kreatywnego myślenia. Klocki mogą się sprawdzić np. przy nauce kolorów czy poznawaniu cyferek i literek. Wspólne układnie kloców z rodzicami czy z rówieśnikami nauczy malucha pracy w grupie.

Drewniane klocki są wytrzymałe, nie pękają, więc będą służyć przez długi czas. Ponadto zabawka jest bezpieczna, ponieważ nie posiada ostrych krawędzi. Co ważniejsze, klocki są wykonane z ekologicznego drewna, a więc pachną drewnem i świeżością.

Mata edukacyjna

Kolejną zabawką, którą warto podarować maluchowi jest mata edukacyjna, która rozbudzi w dziecku ciekawość świata i stymuluje rozwój zmysłów. Mata edukacyjna sprawdzi się już w 1 roku życia dziecka, a służyć może jeszcze przez wiele lat. W pewnym sensie, mata to taki domowy plac zabaw. Maty mogą również wspomagać rozwój psychoruchowy.

Przykładowo, mata Alfabet wykonana jest z miękkiego materiału, podzielona na 9 obrazków z literkami. Niektóre z nich są wyposażone w dodatkowe funkcje – np. dotykając literkę może ona zapiszczeć lub zaszeleścić. Ponadto do maty można przymocować specjalny przyrząd na zabawki. Nad główką dziecka zawieszone są maskotki zwierząt – lew, zebra, słoń czy małpka. Pluszaki zachęcają do aktywnej zabawy, która wspomaga zdolności motoryczne i manualne.

Gra sylaby

Gra „Sylaby” skutecznie wspomoże naukę czytania i zachęci dzieci do tworzenia nowych wyrazów. Idealnie sprawdzi się w szczególności u dzieci, które dopiero uczą się czytać. Z kolei u starszych dzieci gra Sylaby pomoże jeżeli pociecha ma dysgrafię lub dysleksję. Ponadto czytanie wyrazów na głos poprawi wymowę i pamięć.

Kasa edukacyjna

Kasa edukacyjna, to gra, która rozwija zdolności matematyczne i uczy dzieci operacji z wykorzystaniem pieniędzy. Maluch w sposób łatwy i praktyczny nauczy się dodawania, odejmowania na przykładzie zakupów. Gra będzie idealną rozrywką i wspomoże edukację malucha.

Gry edukacyjne to idealnie połączenie zabawy z nauką. Warto już od pierwszych lat życia zadbać o rozwój malucha, który z pewnością zaowocuje w przyszłości. Zabawki edukacyjne to także świetny pomysł na prezent dla dziecka – będziemy mieli pewność, że podarunek szybko się nie znudzi, a także przyniesie coś więcej, niż tylko rozrywkę.

Źródło: Zabawkaiwyprawka.pl – Sklep dziecięcy z zabawkami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here