Zabawa poprzez naukę

Nic tak nie buduje więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicem lub opiekunem jak wspólne spędzanie czasu. O ile niemowlakom nie potrzeba nic więcej jak przytulanie, to gdy dziecko zaczyna rosnąć, potrzebuje do zabawy jakichś dodatkowych akcesoriów. W domowym arsenale dziecięcych zabawek powinny znajdować się różne rodzaje gadżetów. Jednak, jeśli chcemy, aby maluch dobrze się rozwijał, warto kupować produkty, które pobudzają do myślenia, nie są nudne i nadają się do wielorazowej zabawy. Wśród nich wymienić można: klocki, tablice magnetyczne oraz gry edukacyjne.

Różne warianty klocków

W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć klocków. Klocki należą bowiem do tych zabawek, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię oraz pozwalają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową. Aby stworzyć jakąkolwiek konstrukcję, maluch musi chwilę pomyśleć. Uczy się przy tym planowania i konstruowania. Pobudza przy tym swoją spostrzegawczość oraz pamięć, a także uczy się kontroli nad własnym ciałem. Jak widać, klocki mają wiele zalet. Ten rodzaj zabawy jest idealny także do nauki dzielenia się i współpracy. Dzieci mogą tworzyć budowle z klocków zarówno samodzielnie, jak również z rówieśnikami, rodzeństwem lub opiekunami.

W sprzedaży znaleźć można najróżniejsze warianty klocków. Dużym zaufaniem rodziców cieszy się sklep internetowy Klocki.edu.pl, który proponuje zabawki dedykowane dla dzieci w różnym wieku. Katalog produktów obejmuje zarówno klasyczne drewniane klocki, jak i klocki konstrukcyjne, klocki magnetyczne, klocki plastikowe. Sprzedawca dba o to, aby w ofercie dostępne były produkty pochodzące od najlepszych producentów.

Z całą pewnością na uwagę zasługują takie artykuły, jak: klocki Little Architect, klocki magnetyczne Newmero, klocki LinkaZoo, klocki Eco Elfiki, klocki silikonowe UFO, klocki z literkami i cyferkami, klocki, Loowi, klocki koła zębate i łańcuchy Morphun GearPhun, belgijskie klocki konstrukcyjne Clics i Clicformers, klocki do zabaw w ogrodzie Domino Maxi.

Tablice magnetyczne

Coraz większą popularnością i zainteresowaniem dzieci cieszą się także tablice magnetyczne. Te magiczne zabawki nie potrzebują baterii. Ich działanie oparte jest jedynie na magnesie. Tego rodzaju tablice pozwalają przede wszystkim na ćwiczenia dziecięcej motoryki, w tym: koordynację ręka-oko, wzmacnianie ruchu dłoni i palców. Zabawa z tablicą to świetne wprowadzenie do nauki pisania, rysowania, kodowania oraz gry na instrumentach.

Godne uwagi są tablice magnetyczne MagPad Dots, które dostępne są w kilku wariantach. Zasadnicza wersja zabawki pozwala na układanie obrazków z kolorowych pinezek. Magnes nie pozwala na to, aby elementy zabawki się zagubiły. Jest ona idealna na podróż oraz sprawdza się w poczekalni u lekarza. Dzięki niej maluch może ćwiczyć cierpliwość oraz koncentrację. Zabawa pobudza do myślenia, ale jednocześnie wycisza i relaksuje.

Gry edukacyjne

Spędzając czas z dzieckiem, warto korzystać także z innych gadżetów edukacyjnych. Uniwersalną i ponadczasową zabawką jest gra typu memory. Polega ona na odszukiwaniu takich samych obrazków i łączeniu ich w pary.

Osobom, które chcą, aby ich dzieci bawiły się produktami ekologicznymi, można polecić grę firmy Koobi. Są to ręcznie obrabiane klocki wykonane z naturalnego bukowego drewna. Umieszczone na nich rysunki wesołych i kolorowych zwierzątek zachęcają do zabawy i wprowadzają malucha w dobry nastrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here