karmienie

Każdy etap rozwoju dziecka posiada swój urok i jest szczegółowo monitorowany przez rodziców. Gdy nadchodzi ten moment, że Twój maluch już wygodnie siedzi i zaczynacie urozmaicać jego dietę, to warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, które sprawią, że miło zapamiętacie te chwile. Produkty te sprawią, że spożywanie posiłków będzie komfortowe i bezpieczne dla malucha. Co zatem powinno znaleźć się na wyposażeniu dziecięcej jadalni?

Krzesełka do karmienia

Podstawowym akcesorium jadalnianym na pewno jest krzesełko do karmienia. Zakup takiego fotelika to cała masa korzyści. Dziecko jest w nim przypięte, zatem jest chronione przed wypadnięciem i wyślizgnięciem się. Materiały, z których wykonuje się dziecięce krzesełka do karmienia są odporne na zabrudzenia. Foteliki posiadają tacę, na której można położyć talerzyk z jedzeniem. Dziecko ma do niego swobodny dostęp i może w bezpiecznych warunkach poznawać nowe smaki.

W sprzedaży znajdują się liczne warianty takich produktów. Podstawowe wersje to po prostu fotele z pasami na wysokich nóżkach. Posiadają stabilną konstrukcję, zdejmowaną tackę, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, regulację wysokości krzesła.

Zwolennicy wielofunkcyjnych rozwiązań będą zadowoleni z fotelika do karmienia, który przekształca się w krzesełko i stolik. Taki produkt może być użytkowany od wczesnych miesięcy życia dziecka, aż po późne lata przedszkolne. Jest to zatem opcja zarówno niezwykle użyteczna, ale także ekonomiczna.

Gdzie kupić dobrej jakości krzesełko do karmienia?

Każdy produkt, którego użytkownikami są dzieci, powinien charakteryzować się wysoką jakością. Jednak w przypadku fotelika taka kwestia ma jeszcze większe znaczenie. Fotelik powinien być bowiem stabilny i wytrzymały. Kupując fotelik do karmienia powinniśmy kierować się zatem marką producenta i renomą sprzedawcy.

Dużym uznaniem wśród klientów cieszy się RUNO – internetowy sklep z artykułami dziecięcymi. Sprzedawca przygotował ciekawą ofertę krzesełek do karmienia. Katalog obejmuje wyroby takich producentów jak: Alexis, Drewex, 4Baby, Sun Baby. Są one dedykowane maluszkom od 3 miesiąca życia. W opcji są foteliki drewniane, metalowe, z kółkami, regulowane, wielofunkcyjne.

Za pośrednictwem sklepu można dopasować fotelik nie tylko do potrzeb dziecka, ale także wystroju mieszkania. Proponowane modele występują w różnych wersjach kolorystycznych. Jeśli zależy Ci na tym, aby fotelik był stylowy i nie wyróżniał się zbytnio na tle innych mebli, to warto przejrzeć ofertę fotelików firmy Drewex. Są one niezwykle estetyczne i spodobają się każdemu dziecku. Posiadają bowiem delikatne i jednocześnie atrakcyjne wzornictwo (gwiazdki, motylki, kwiatki lub zwierzątka).

Akcesoria do karmienia

Na komfort spożywania posiłków przez małe dziecko wpływają także inne, drobniejsze akcesoria. Rodzicom zależy na tym, aby zabezpieczyć odzież dziecka. Dlatego warto zakupić ze dwa lub trzy śliniaczki lub fartuszki. Najlepiej, gdy będą one wykonane z nieprzemakalnego, ale równocześnie miękkiego materiału.

Na wyposażeniu jadalni maluszka powinny znaleźć się także naczynia oraz sztućce. Najważniejszą kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo dziecka. Należy sprawdzać czy talerzyki, kubeczki oraz sztućce posiadają odpowiednie certyfikaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here