Top 5 najlepszych fotelików z grup mieszanych

Wiele osób kupując foteliki samochodowe pragnie zaoszczędzić. Jednym ze sposobów, który nie rzutuje na bezpieczeństwie, w przeciwieństwie do zakupu modeli używanych jest wybór fotelików z grup mieszanych bądź łączonych. Choć foteliki samochodowe dla dzieci od 15 kg do 36 kg stanowią osobną grupę i zwykle kupowane są dla dzieci w wielu szkolnym, to jednak są rodzice, którzy kupują je wcześniej, nawet w 3 roku życia dziecka, dlatego również znalazły się w naszym zestawieniu najlepszych fotelików z grup mieszanych.

Miejsce 5: Be Safe iZi Flex Fix i-Size

Bywa, że dziecko w wieku 2-3 lat jest wyjątkowo wysokie oraz waży powyżej 15 kg. W takiej sytuacji rodzice rezygnują z zakupu drugiego fotelika samochodowego 9-18 kg i od razu decydują się na te z przedziału 15-36 kg. Tutaj odpowiednim wyborem może być fotelik samochodowy Be Safe iZi Flex i-Size, który doskonale pasuje dla dzieci, które osiągnęły wzrost przynajmniej 100 cm oraz wagę powyżej 15 kg. Charakteryzuje się dobrą oceną w crash testach ADAC. Posiada bardzo dobre zabezpieczenia przed uderzeniem bocznym. Dodatkowy pas krokowy zabezpiecza tu przed przesuwaniem się pasa biodrowego.

Miejsce 4: Be Safe iZi Up X3 Fix

Foteliki samochodowe dla dzieci Be Safe iZi Up X3 Fix to kolejne modele przeznaczone dla dzieci od ok. 4 roku życia do ok. 12 roku życia. Zatem ich dużą zaletą jest możliwość długiej eksploatacji przez dzieci w sytuacji bezwypadkowej i bezkolizyjnej jazdy. Jak zwykle w przypadku producenta Be Safe można tu liczyć na dobre wyniki w testach zderzeniowych. Na uwagę zasługuje system ochrony bocznej wraz z systemem obrotu fotelika w sytuacji uderzenia bocznego, co gwarantuje jeszcze lepszą ochronę głowy. Z kolei zamykana prowadnica pasów samochodowych zapewnia ich nie przesuwanie się w czasie jazdy. Niewątpliwie jeśli dziecko osiągnęło odpowiedni wzrost będzie to dobry wybór.

Miejsce 3: Kiddy Cruiserfix

Trzecie miejsce w naszym rankingu fotelików z grup mieszanych zajął fotelik Kiddy Cruiserfix. Wprawdzie należy on do grupy fotelików samochodowych dla dzieci od 15 kg do 36 kg, jednak dzięki regulacji oparcia pod plecy może być używany przez dzieci nawet ok. 3 roku życia. Ze względu na możliwość jego użytkowania przez dziecko od tak wczesnego etapu życia, znalazł się w naszym zestawieniu na podium. Jest to fotelik wyposażony w amortyzatory, co pozwala absorbować mu uderzenia i chronić lepiej dziecko w czasie gwałtownego hamowania. Poza oparciem regulowany jest tu również podnóżek, co niewątpliwie wpływa na komfort dziecka.

Miejsce 2: Kiddy Guardianfix 3

Na drugim stopniu podium znalazł się inny model fotelika producenta Kiddy, a mianowicie Guardianfix 3. Jest to typowy fotelik z grupy łączonej, który montuje się przodem do kierunku jazdy. Dzięki szerokiemu przedziałowi wagowemu ten fotelik może posłużyć już dziecku rocznemu. Warto zauważyć, że poza głową i szyją ten model fotelika chroni również ramiona przed uderzeniem bocznym. Dodatkowa ochrona przed uderzeniem i uszkodzeniem narządów wewnętrznych jest także świetnym rozwiązaniem.

Miejsce 1: Be Safe iZi Plus

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu fotelików z grup mieszanych znalazł się be Safe iZi Plus. To fotelik, który może posłużyć dziecku od 1 do nawet 6 roku życia i może być montowany tyłem do kierunku jazdy. To wybór dla osób, które chcą jak najdłużej przewozić dziecko w bezpiecznej pozycji, potwierdzonej przez test Plus, który uchodzi za najbardziej rygorystyczny w kwestii testów zderzeniowych. Ten test przechodzą jedynie foteliki RWF. Szereg udogodnień, a także materiał, który absorbuje energię w czasie uderzenia sprawiają, że jest to dobry wybór w przypadku drugiego fotelika samochodowego. Oczywiście tutaj trzeba mieć świadomość, że na tym się nie skończy, wszak w Polsce przepisy nakazują jazdę dziecka w foteliku do osiągnięcia wagi 36 kg lub wzrostu powyżej 150 cm.

Wiele dobrej jakości fotelików samochodowych dla dzieci z grup mieszanych można znaleźć w renomowanym sklepie online. Oczywiście trzeba kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością. Dobrym wyborem, który pozwala kilkulatkowi i jego rodzicom nie myśleć o nowym modelu jest fotelik samochodowy 15-36 kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here