Tablet dla dziecka – czym się kierować przy wyborze?

Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup tabletu dla swojej pociechy. Nic dziwnego, bo to funkcjonalne urządzenie, które przydaje się zarówno do nauki, jak i różnorodnej rozrywki. Granie w interaktywne gry, oglądanie filmów i bajek, wyszukiwanie w Internecie informacji potrzebnych do odrobienia lekcji, to tylko kilka przykładów czynności, do jakich Twojemu dziecku może przydać się tablet. Poniżej nasze wskazówki, które podpowiedzą, co należy wziąć pod uwagę, kupując tablet dla dzieci.

Tablet dla najmłodszych

Maluchom w wieku od 3-4 lat, warto zakupić tablet edukacyjny, imitujący tradycyjne urządzenie. Jest bardzo prosty w użyciu, a funkcje są dostosowane do potrzeb i zainteresowań kilkulatków. Kolorowe światełka, odgłosy zwierząt i wesołe melodyjki, stopniowo przyzwyczają zmysły malucha do wielu bodźców, z którymi dziecko będzie miało styczność w normalnym tablecie. Korzystanie z tego typu zabawki sprawi, że w późniejszym czasie dzieci łatwiej i szybciej nauczą się obsługi standardowego tabletu. Jeżeli maluchy są już nieco starsze, a ich umiejętności kognitywne bardziej rozwinięte, można pomyśleć o tablecie, który już nie jest zabawką, jednak został zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Gadżet tego typu wprowadził do sprzedaży Samsung. Tablet Galaxy Tab 3 Kids T2105 8GB to urządzenie, który ma prosty interfejs, a także wiele przydatnych aplikacji dziecięcych. Urządzenie zostało także zaopatrzone w system kontroli rodzicielskiej. Przykładowo, po upływie określonego przez rodzica czasu, maluch – aby móc dalej korzystać z urządzenia – musi wpisać ustanowione przez opiekuna hasło. Dodatkowo tablet ma możliwość przełączania trybów (z dziecięcego na standardowy i odwrotnie), dlatego będzie świetnym nabytkiem również dla dorosłych.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę

Prosty interfejs, system kontroli rodzicielskiej i aplikacje dostosowane do poziomu rozwoju dziecka to kwestie podstawowe, a poza nimi kluczową rolę odgrywa także obudowa. Powinna ona być na tyle wytrzymała, by chronić urządzenie przed gwałtownymi ruchami, wstrząsami, upadkiem, a nawet wodą – w końcu w dziecięcych rękach wszystko może się zdarzyć. Warto, by sprzęt dla dzieci posiadał również certyfikaty bezpieczeństwa, potwierdzające brak chemicznego zagrożenia dla najmłodszych. Pojemna bateria, która długo wytrzyma bez ładowania to kolejny ważny aspekt, jeżeli chodzi o tablety dla dzieci. Maluchy uwielbiają tego typu gadżety, które bardzo przydają się również podczas długich podróży. Bateria 4800 mAh będzie wystarczająca, by długo wytrzymać na jednym ładowaniu.

Jeżeli poszukujesz tabletu dla swojego dziecka, zajrzyj na: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/tablety-i-komputery/cat10020.chtml znajdziesz tam różnorodne urządzenia, które możesz nabyć także w zestawie z telefonem lub laptopem.

Materiał partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here