Szampon na siwe włosy

Siwe włosy powstają w skutek zahamowania produkcji barwnika – melaniny, w mieszkach włosowych. Włosy staja się wówczas przezroczyste, pozbawione jakiegokolwiek koloru. Pielęgnacja siwych włosów nie jest trudna, ponieważ są grubsze i mocniejsze. Dostępne są specjalne szampony do siwych włosów, które zlikwidują brzydki żółty odcień. Ukryć siwiznę możemy na trzy sposoby: poprzez farbowanie włosów, dzięki profesjonalnym odsiwiaczom lub stosując ziołowe płukanki do włosów. Istnieje wiele preparatów, które dadzą nam możliwość zmiany takiego koloru lub, jeśli chcesz uwydatnią jego piękno. Ponadto ich tekstura jest sztywniejsza i bardziej sucha, co praktycznie uniemożliwia uzyskanie idealnie gładkiej fryzury. Jeśli żyjesz w permanentnym stresie, odżywiasz się niezdrowo, a do tego używki różnego typu nie są Ci obce, siwienie może zacząć się wcześniej

Metody na siwe włosy

  • Szampony koloryzujące- a pomocą szamponu nadamy naszym włosom połysku oraz intensywności. Nic lepiej nie koloryzuje “ton w ton” i dodatkowo pogłębia nasz naturalny kolor, jak szampon koloryzujący. Dodatkowo nie naruszają ich struktury i rdzenia.
  • Odsiwiacze- ich celem nie jest zafarbowanie włosów, ale powolna regeneracja włosa przez odbudowanie ich pigmentów.
  • Farbowanie- radykalny sposób ukrycia siwych włosów

Szampon na siwe włosyNajlepsze szampony do siwych włosów

  1. Joanna, Ultra Color System, Szampon do włosów blond, rozjaśnianych i siwych- Nadaje platynowy odcień, eliminuje żółtawy odcień włosów. Zawiera składniki działające ochronnie i wzmacniająco na włosy.
  2. Joanna Power Hair szampon do siwych włosów dla mężczyzn- Stopniowo niweluje on siwiznę, dyskretnie przywracając ciemniejszy kolor włosów, a na dodatek skutecznie pielęgnuje męskie pasma.
  3. Delia, Cameleo, szampon do włosów blond, siwych i rozjaśnionych, anty-żółty efekt- Niweluje niechciane żółte odcienie włosów rozjaśnionych i farbowanych nadając im srebrzysty połysk, a włosom siwym zapewnia platynowe odcienie.
  4. Swiss O Par, Silver, szampon eliminujący żółty odcień- Intensywna, fioletowa substancja czynna usuwa z włosów niepożądany żółty odcień. Siwe lub mocna rozjaśnione włosy uzyskają delikatny srebrzysty połysk.
  5. Rossmann, Silver Shampoo- Szampon usuwa żółtawy odcień i nadaje włosom ładny, srebrny połysk.
  6. Alfaparf That’s It Grey Pride – bogaty w ceramidy szampon do włosów siwych, który odżywia je od wewnątrz, czyniąc je bardziej miękkimi i elastycznymi.
  7. Wella Color Recharge Cool Blonde – odżywka przeznaczona do włosów blond oraz siwych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here