Suszenie ubrań suszarką do włosów

Z suszeniem prania mamy szczególne kłopoty w okresie jesienno-zimowym. Z powodu chłodu i częstych opadów wywieszanie ubrań na dworze jest przeważnie niemożliwe. Wiele osób suszy odzież suszarką do włosów. Podmuch ciepłego powietrza ma jak widać wszechstronne zastosowanie. Warto jednak przyznać, że suszenie prania suszarką do włosów jest rozwiązaniem sporadycznym. Przecież nie będziemy suszyć suszarką kilka kilogramów ubrań. Używamy więc takiego sposobu tylko w nagłych przypadkach.

Suszenie ubrań suszarką

Suszenie ubrań suszarką do włosówSuszarka do włosów wysuszy nam nie tylko mokre ubrania. Urządzenie sprawdza się także w usuwaniu wgnieceń. Przytrzymanie włączonej suszarki w odległości kilku centymetrów od materiału daje mu ciepło, które ułatwia wygładzenie ubrań, szczególnie tych z bawełny. Przy suszeniu ubrań suszarką musimy jednak koniecznie pamiętać, aby nie dotknąć materiału suszarką zbyt blisko, ponieważ grozi to przypaleniem materiału.

Kiedy suszyć suszarką.

Tak jak już wspomnieliśmy bez sensu jest suszenie wielkiej góry prania suszarką. Jednak świetnie sprawdzi się w sytuacjach kryzysowych. Na przykład kiedy zabrudzimy się na jakiejś uroczystości i zapierzemy zabrudzenie, lub kiedy musimy już wychodzić z domu, a odzież nam nie wyschła. Dodatkową opcją jest również suszenie butów. Przemoczonych jak i tych upranych. Suszarka świetnie się w takiej sytuacji sprawdzi. Warto jest wiedzieć, że nie powinno suszyć się suszarką do włosów kartek i banknotów. Ponieważ po prostu się pofałdują.

Co jeszcze możemy suszyć suszarką do włosów

Suszarką do włosów możemy suszyć nie tylko włosy i odzież, ale również na przykład świeżo pomalowane paznokcie. Suszarka bardzo dobrze sprawdzi się również kiedy chcemy wysuszyć psa lub kota po kąpieli. Wiele osób suszy w taki sposób także telefony, które uległy zamoczeniu. Trzeba jednak pamiętać, że przy suszeniu tego typu sprzętów najlepiej robić to przy bardzo niskiej temperaturze, najlepiej chłodnym powietrzem i dodatkowo trzymać suszarkę z dala od przedmiotu. Kolejnym dobrym zastosowaniem tego urządzenia jest rozciąganie ciasnego obuwia. Wystarczy założyć na stopę bardzo grubą skarpetę włożyć nogę do buta i suszyć suszarką. Dzięki temu materiał obuwia się rozciąganie, a ten na pewno nie będzie nas uciskał ani obcierał. Dzięki suszarce łatwo usuniemy ślady po kredkach świecowych. Ogrzewamy je, aż wosk stanie się płynny i ścieramy go czystą ściereczką. Suszarka pomoże nam pozbyć się kurzu z trudno dostępnych miejsc takich jak lampy pod sufitem, z różnych figurek ozdobnych, szaf, rzeźbionego drewna, pęknięć, czy szczelin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here