Spodnie damskie czy spódnica?

0
1825

XXI wiek to czas, kiedy kobiety w pierwszej kolejności stawiają na wygodę. Oczywiście, nikt nie ma tu na myśli, że chodzą one do pracy w powyciąganych dresach, jednak w znacznej większości zakładają spodnie w miejsce spódnic. Tyczy się to pań niemal na każdym stanowisku.

Letnia rewia nóg

O ile latem, kiedy temperatury na zewnątrz skłaniają do zakładania odzieży w minimalistycznej wersji, kobiety częściej zakładają spódnice, to w okresie od jesieni do wiosny znacznie chętniej sięgają po spodnie. Upalne dni to ten czas, kiedy chcąc się ochłodzić, z przyjemnością nosimy zarówno spódnice, jak i sukienki. To jedyne z możliwych rozwiązań, przynajmniej w większości zakładów pracy. Krótkie spodenki to luksus, o którym możemy pomarzyć. Niestety, to część garderoby wciąż uznawana za niestosowną w niektórych miejscach publicznych. Stąd też i wyraźnie większy popyt na spódnice. Te lekkie i zwiewne wybieramy na wyjście w mniej zobowiązujące miejsca, natomiast do biura zakładamy bardziej eleganckie modele.

Spódnica jesienią to też dobry pomysł

Wraz z odejściem lata do lamusa odchodzą też spódnice. Jednak, może nie jest to tak do końca dobre rozwiązanie? Przecież temperatury na zewnątrz nie są jeszcze tak niskie, by wykluczało to noszenie sukienek i spódnic. Zawsze możemy założyć do tego rajstopy, jeśli nie te cienkie, bo wyraźnie odczuwamy w nich chłód, to troszkę grubsze. Obecnie, mamy dostępnych wiele różnych wzorów i kolorów rajstop przeznaczonych do noszenia w chłodniejsze dni. To część garderoby wykonana z cieplejszych splotów, dzięki czemu na pewno nie zmarzniemy. Decydując się na oryginalny model, możemy nadać naszej stylizacji zupełnie odmiennego charakteru. Dodajmy też, że również spódnice przeznaczone na tę porę roku są wyraźnie grubsze. Jeśli chodzi o kolorystykę, to już indywidualna kwestia. Na rynku występują niemal wszystkie możliwe kombinacje.

Spodnie – rozwiązanie na każdą okazję

Bez względu na to, jak byśmy zachwalali spódnice, to są panie, które nie należą do zwolenniczek tej części garderoby. Czują się w nich bezbronne, zupełnie nie na miejscu na pełnionych przez siebie stanowiskach. Nie wyrażają chęci podkreślenia swojej kobiecości, wręcz przeciwnie, chcą być traktowane jak najbardziej serio. W odpowiedzi na ich potrzeby powstały spodnie na każdą okazję. Współczesne sklepy oferują szeroki asortyment, począwszy od spodni sportowych i dresów, przez dżinsy w najróżniejszych wzorach i kolorach, po eleganckie spodnie o fasonie takim, jaki się nam zamarzy. Wraz z nadejściem jesieni w butikach pojawiają się nowe modele, takie, które jeszcze nie były modne w ubiegłym sezonie.

Każdy wybór jest dobry  

Decydując się na ostateczny wybór stroju, powinnyśmy pomyśleć o własnej wygodzie. Na szczęście, współcześnie nie ma takich miejsc, w których kobieta obowiązkowo musi pojawić się w spódnicy. To czy założy spódnicę, czy spodnie to tylko i wyłącznie jej własny wybór. W sklepach znajdziemy oba elementy garderoby, każdy z nich dostępny w wielu wersjach. Wybierając się na zakupy możemy przymierzyć niemal wszystko, oczywiście jeśli dysponujemy wystarczająco dużo ilością wolnego czasu. Ostatecznie i tak zdecydujemy się na to, w czym będziemy się najlepiej czuły. (Oryginalne spodnie damskie i spódnice znajdziesz w sklepie by Insomnia – https://byinsomnia.com/pl/75-spodnie-i-spodnic)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here