Podpaski i wkładki wielorazowe – opłacalny zakup

0
1967

Podpaski i wkładki wielorazowego użytku to ostatnio coraz popularniejszy temat. Stanowią ciekawą opcję szczególnie dla osób, które poszukują bardziej ekologicznych i wydajnych produktów w celu zmniejszenia negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Ekologia w dzisiejszych czasach stanowi kwestię niezwykle istotną i możliwość dokonywania zakupów, które nie przyczynią się do zwiększonej produkcji śmieci przemawia do sporego grona kobiet.

W ciągu swojego życia każda kobieta zużywa ogromną ilość podpasek i wkładek – wystarczy przeliczyć, ile mniej więcej opakowań trzeba kupić co roku, aby zobaczyć jak pokaźna to liczba. Właśnie z tego powodu na rynek wprowadzono wkładki i podpaski wielorazowego użytku, które z roku na rok zyskują na popularności. Wciąż jednak wiele kobiet obawia się, czy są one tak skuteczne, jak te jednorazowe, a także czy zapewniają odpowiedni komfort, higienę i czy mogą służyć tak długo, jak zapewniają o tym producenci.

 

Co daje stosowanie tych produktów?

Ochrona przed przeciekaniem

Wielorazowe podpaski zapewniają skuteczną ochronę, zazwyczaj zapewnianą poprzez wbudowaną specjalną warstwę ochronną – w niektórych znajduje się ona w środku, w innych na wierzchu. Często wykorzystuje się do tego membranę PUL, która jest miękka, wytrzymała i paroprzepuszczalna, co zapewni wygodę użytkowania.

Wkładki i podpaski nie będą się także przesuwały, ponieważ trzymają się na bieliźnie dzięki specjalnym napkom. W związku z tym ryzyko przemieszczenia i związane z tym przeciekanie są zminimalizowane.

Idealne dopasowanie

Dla każdej kobiety znajdzie się odpowiedni produkt, gdyż występują one w różnych rozmiarach i są odpowiednie zarówno dla kobiet o mniejszych, jak i bardziej obfitych krwawieniach. Dodatkowo można przebierać w dostępnych wzorach.

Bezpieczeństwo

Od strony skóry wszyta jest czysta bawełna, najczęściej organiczna, która jest w pełni bezpieczna dla skóry, ponieważ nie dodaje się do niej żadnych chemicznych substancji. To właśnie dodatek chemii często powoduje pieczenie, infekcje i uczulenia okolic intymnych, bądź przyczynia się do odparzeń.

Co ważne, ekologiczne podpaski i wkładki gwarantują także stały dostęp powietrza do miejsc intymnych.

Gwarancja oszczędności

Już po kilku miesiącach od zainwestowania w takie produkty zauważy się korzyści finansowe związane z wyeliminowaniem zakupów jednorazowych podpasek i wkładek. Wystarczy przeliczyć koszt takich jednorazowych produktów kupowanych w skali roku i porównać go z zakupem wielorazowych.

Co z ceną?

Na rynku dostępnych jest sporo marek oferujących takie produkty, zatem jest z czego wybierać. W zależności od rodzaju i firmy ceny mogą się wahać. Wkładki wielorazowego użytku można dostać za mniej więcej 9 złotych za sztukę, podpaski da się zakupić za około 20 złotych.

Jak wygląda czyszczenie?

Sporo kobiet przed zakupem produktu boi się, że pranie podpasek może być dla nich problematyczne. W końcu wszystkie plamy powinny zejść, by komfortowo można było założyć ją ponownie.

Natomiast podpaski wielorazowe da się prać w pralce – czyli tak, jak większość z nas preferuje. Najpierw należy jednak namoczyć je w zimnej wodzie, która sprawi, że plamy lepiej zejdą. Ta zimna woda jest szczególnie ważna, ponieważ użycie ciepłej może spowodować stałe utrwalenie się plam i dopranie ich okaże się niemożliwe. Po namoczeniu produkty pierze się w temperaturze do 60°C.

Jak zatem widać korzystanie z podpasek i wkładek wielorazowego użytku oraz czyszczenie ich nie są skomplikowane, a korzyści, zarówno finansowe jak i te związane z ekologią przekonują coraz więcej kobiet do postawienia na taki zakup. Jest to w końcu inwestycja, która dość szybko się zwróci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here