Kobiety biorą pod uwagę kolory włosów, które po prostu pasuje do ich nastroju, a także dadzą nowe spojrzenie na życie. Warto jest również wiedzieć, że każdy z producentów farb do włosów posiada palety kolorów swoich produktów. Na takiej palecie możemy zapoznać się z kolorami w postaci włosów. Pamiętajmy jednak, że wybierając kolor na ich podstawie musimy wziąć pod uwagę, że może różnić się odcieniem lub natężeniem koloru na naszych włosach. Włosy farbowane zupełnie inaczej przyjmują barwnik, niż włosy naturalne – np. po nałożeniu jasnego brązu na malowane wcześniej włosy o kolorze ciemnobrązowym możemy uzyskać ciemniejszy odcień, zamiast jaśniejszego.
Jak wybrać odpowiedni kolor
1 . Zrób to używając pasków z złotej lub srebrnej folii. Jeśli pasują do Ciebie srebrne paski, oznacza to że masz chłodny typ urody. Jeśli pasują do Ciebie bardziej złote paski wybieraj farby o ciepłym odcieniu.
2 . Użyj do tego sztucznych pasemek włosów i stań przed lustrem. W taki sposób sprawdzisz czy dany kolor włosów do Ciebie pasuje. Zwróć uwagę który pasuje do barwy Twojej skóry.
Jeśli nasza skóra jest jasna i ma odcień kości słoniowej, to możemy spokojnie malować włosy na bardzo chłodne kolory, na przykład jasny blond czy czerń. Skóra różowawa pozwala na wybór neutralnych chłodnych odcieni, na przykład popielatego blond lub brązu. Cera żółtawa lub oliwkowa lepiej wygląda w zestawieniu z ciepłymi kolorami. Jeżeli zależy nam na precyzyjnym określeniu koloru, warto zapoznać się z tym, co oznaczają konkretne cyfry na opakowaniu. Każdy numer składa się z dwóch oznaczeń czyli koloru podstawowego i refleksu.
OZNACZENIA FARB DO WŁOSÓW
Pierwsza cyfra numeru farby do włosów to kolor bazowy lub podstawowy. Inne nazwy to: wysokość/poziom tonu. Rozkodowujemy więc:
1 – granatowa czerń
2 – czerń
3 – ciemny brąz
4 – brąz
5 – jasny brąz
6 – ciemny blond
7 – blond
8 – jasny blond
9 – bardzo jasny blond
10 – platynowy blond
11 i 12- farby rozjaśniające
Druga cyfra lub cyfry po przecinku to odcień/refleks. Ciepły lub zimny:
0 – odcień neutralny, ani ciepły, ani chłodny
1 – popielaty (niebieski, odcień chłodny)
2 – opalizujący (fioletowy, odcień chłodny)
3 – złocisty (odcień ciepły)
4 – miedziany (odcień ciepły)
5 – mahoniowy (odcień ciepły)
6 – czerwony (wiśniowy, odcień chłodny)
7 – zielony (odcień chłodny)
Oznaczenia zawierające litery:
A- popiel
B- beż lub brąz
S- srebrny
G- złoty
V- fiolet
R- czerwień
N- naturalny
Kolor farby odczytujemy :
5,0 -kolor naturalny,jasny brąz
ale już
5,4 – miedziany jasny brąz