Girlandy na choinkę bożnarodżeniowej mogą być różne: elektryczne i standardowe, duże i niewielkie, jednokolorowe i jasne. Dlatego przed wyborem takich akcesoriów należy dokładnie zaplanować wygląd twojej choinki.

Ozdoby z girland

Choinka sztuczna PE będzie wyglądać świetnie, jeśli ozdobić go girlandami. Girlandy na choinkę bożnarodżeniowej mogą być różne: elektryczne i standardowe, duże i niewielkie, jednokolorowe i jasne. Dlatego przed wyborem takich akcesoriów należy dokładnie zaplanować wygląd twojej choinki.

Nawiasem mówiąć, girlandy mogą być nie tylko główną, ale i jedyną ozdobą choinki: one będą wyglądały bardzo jaskrawie i świąteczne, nawet jeśli mają tylko jeden odcień. Nie zapominaj o tym, że nawet takich ozdób nie musi być za wiele: dotrzymuj się miary i dotrzymuj się jednego kierunku przy dekorowaniu choinki dowolnych rozmiarów.

Kiedy ozdabiamy choinkę – nie zawsze myślimy o tym, że nawet same niezwykłe materiały można wykorzystać w celu stworzenia akcesoriów. Nawet girlandy można zrobić własnoręcznie.

Bardzo prosty sposób – stworzenie girlandy z papieru: może to być w formę łańcuszka z kółek, może to być sznurek czy taśmą z papierowymi obrazkami i wycinkami i nawet mieć objętość (na przykład, z papieru można zrobić jaskrawe figurki cukierków).

Do materiałów podręcznych dla stworzenia własnej girlandy można wykorzystać pierniki i cukierki,  zabawki z filcu czy drugiej tkanki, monety, ozdoby, orzechy, plastikowe korki jaskrawych kolorów i wiele innych elementów. Najważniejsze jest to, że pasują do projektu choinki kształtem i wielkością.

Kiedy girlanda jest gotowa, można przystępować do wyboru zabawek choinkowych. Jak ubrać choinkę kupionymi i samorobnymi ozdobami, rozpatrzymy dalej.

Ozdoby choinkowe

Już zaznaczaliśmy, że przed kupnem ozdób choinkowych należy wyznaczyć się z ich kształtem i rozmiarem.

Standardowy wariant – jaskrawe bąbki średnich rozmiarów, ale ponieważ symbolem 2018 roku będzie Pies, można poszukać zabawki w formie tych zwierząt czy owoców tropikalnych. Również do dekoracji choinki są odpowiednie zabawki w formie bałwanów, śnieżynek i fabuł w noworocznej tematyce.

Choinkowe ozdoby 2018 lepiej rozwiesić tak, aby środki wiążące nie były widoczne. W sklepach sprzedają się umocnienia specjalne zielonego koloru, które zlewają się z iglastymi gałęziami. Także jako uchwyt na zabawki można używać spinacze biurowe, liny czy jaskrawe taśmy, które pasują do dekoracji świątecznej.

Nie warto zapominać o możliwości własnoręcznego stworzenia ozdób bożnarodżeniowych 2018. Niezwykle i ciekawie będą wyglądały figurki zlepione z ciasta liściowego, zabawki z wosku, ozdoby, dokonane za pomocą techniki decoupage  i papier-mache. Jeszcze kilka pomysłów jak udekorować choinkę swoimi rękami opiszemy niżej.

Czym ubrać wierzchołek?

Designe choinki bożnarodżeniowej nie jest kompletny, jeśli nie stworzono pięknego wierzchołka choinki. W tym celu można nabyć gotowe choinkowe ozdoby czy stworzyć akcesorium swoimi rękami.

Tradycyjne warianty ozdoby wierzchołka choinki – to duże gwiazdy, figurki Jezusa czy Świętego Mikołaja (zależnie od święta) czy spiczasta ozdoba. Można dobrać figurkę anioła czy zawiązać piękną i sumiastą kokardę w jaskrawym odcieniu (najlepiej wybierać czerwony kolor).

Żeby przyciągnąć powodzenie w przyszłym roku w jakości górnej ozdoby choinki 2018 można wykorzystać figurkę psa. W dekorze bożonarodżeniowej choinki taka zabawka nie będzie wyglądała źle.

Nie zapominaj, że wierzchołek drzewa powinien być dobierany z uwzględnieniem barwnej gammy całego projektu. Koniecznie, żeby ta ozdoba harmonizowała z innymi zabawkami i ozdobami na iglastym drzewie. Wiele osób preferuje kupować ozdoby w zestawach gotowych: tak jest prościej dotrzymywać się jedynej stylistyki w procesie dekoracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here