Odżywka do włosów dla dzieci

Pielęgnacja skóry dzieci, jak i ich włosów od pierwszych dni życia powinna odbywać się w bardzo delikatny sposób. Stosowanie niedobranych lub zbyt chemicznych odżywek u małych dzieci może skutkować reakcjami alergicznymi lub podrażnieniem skóry głowy. Jeśli chcemy wzmocnić włosy dziecka polecamy stosowanie olejków do włosów, jak olej arganowy, rycynowy, czy kokosowy. Olejki mogą być stosowane na skórę głowy, bez ryzyka podrażnień. Substancje zapachowe, konserwanty i sztuczne barwniki sprawiają, że kosmetyki ładnie pachną, mocno się pienią i mają długą datę ważności, ale nie pozostają obojętne dla młodego organizmu.

Czy można stosować odżywki dla dzieci

Do prawidłowego rozwoju i wzrostu włosów wystarczy dobrze dobrany szampon. Niektórzy jednak bardzo chętnie sięgają po odżywki dla dzieci. Dobrze sprawdzą się odżywki w formie delikatnych mleczek i spraye do włosów. Do pielęgnacji włosów dziecka warto wybierać bezpieczne, łagodne kosmetyki bez parabenów, olei mineralnych, olejków eterycznych i mydła.

Odżywka do włosów dla dzieciJak dbać o włosy dziecka

Rozczesywanie włosów, szczególnie po umyciu głowy, będzie łatwiejsze, kiedy zastosujesz specjalną odżywkę w sprayu, zapobiegającą plątaniu się włosów.

Najlepszym rozwiązaniem dla plączących się włosów jest wiązanie ich na noc na przykład w warkocza. Zapobiegnie to splataniom jak również kołtunom.

Oprócz odżywki warto zadbać o nawilżający szampon dostosowany składem do skóry małego dziecka.

Nie należy myć włosów częściej niż co drugi dzień, żeby uniknąć przesuszenia skóry i włosów dziecka.

Po umyciu włosów warto je delikatnie osuszyć chłonnym ręcznikiem.

Uważajmy na akcesoria do włosów dla dzieci. Miedzy innymi spinki, opaski, gumki – choć są urocze i dziewczęce, to osłabiają włosy.

Odżywki dla dzieci

  1. Little Siberica- Zawiera w swoim składzie: organiczny ekstrakt z fiołków, który nawilża włosy, organiczny ekstrakt z malwy, który wygładza włosy.
  2. Minionki 2w1 Szampon i Odżywka– jest wyjątkowo delikatny i łagodny.
  3. Loreal Nature Tendresse Kids- delikatna, ekologiczna odżywka bez spłukiwania ułatwiająca rozczesywanie dziecięcych włosów.
  4. John Masters Shine On- zmiękcza włosy i nadaje im blask, nawilża włosy u nasady, zwiększa produkcje keratyny.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów dziecka

  1. delikatne bezzapachowe mydełko pH 5.5 – używać, co najmniej przez pierwszy miesiąc życia dziecka
  2. szampon przeznaczony do mycia włosów dzieci i niemowląt
  3. oliwka – do nacierania główki dziecka, kiedy pojawi się, tzw. ciemieniucha
  4. preparaty tzw. 2in1 przystosowane do mycia główki jak i reszty ciała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here