Odrost włosów

Odrosty pojawiają się po miesiącu od farbowania włosów. Czasami wcześniej, czasem później co wynika z szybkości z jaką rosną włosy. Trwała koloryzacja włosów wiąże się z koniecznością dokonywania poprawek koloru. Niezależnie od tego, czy włosy farbujesz w domu, czy w salonie kosmetycznym, musisz zadbać o regularne pokrywanie odrostów.

Modny odrost

Moda ta pojawiła się naprawdę nie dawno. Chłodne odcienie blondu, które posiada stosunkowo niewiele kobiet bronią się na ciemniejszych odrostach. Ciemny odrost na włosach blond będzie wyglądać modnie, a nie zaniedbanie, jeżeli zadbasz o zdrowie i dobrą kondycję włosów. Ciemny odrost wygląda znacznie lepiej, jeżeli przejście między odcieniami nie jest bardzo wyraźne. Kontrast między naturalnym kolorem włosów a farbowanym można złagodzić dzięki płukankom z ziół oraz soku z owoców. Odrosty na ciemnych włosach częściowo wyrówna napar z kory dębu lub szałwii. Blondynki, rozjaśniające chemicznie włosy, mogą zastosować płukanki z naparu rumianku albo z soku cytrynowego z wodą – pół na pół.

Farbowanie odrostów

Odrost włosówZniwelować odrosty możemy, farbując włosy na kolor zbliżony do naturalnego. W drogeriach dostępne są specjalne farby na odrosty. Najlepszy efekt osiągniemy, wybierając produkt o ton jaśniejszy niż kolor, który chcemy uzyskać, a bardziej neutralny odcień lepiej stopi się z naturalnym zabarwieniem odrostu.

Sposób na odrosty

  • Gdy włosy odrastają, to przez jakiś czas możesz udawać, że jest to zamierzony efekt.
  • Kiedy chcesz ukryć odrosty, dobrze zastanów się nad uczesaniem. Proste, wygładzone włosy, równiutkie grzywki i gładkie upięcia odpadają .
  • Jeżeli farbujesz włosy na kolor ciemniejszy od naturalnego, możesz wyrównać ich barwę, sięgając po szampony koloryzujące w saszetkach.
  • Ciemny odrost przy jasnych włosach to trudniejsza sprawa. Gdy różnica nie jest zbyt duża, możesz spróbować oprószyć włosy talkiem lub suchym szamponem. Możesz też sięgnąć po spray rozjaśniający.
  • Zwiększenie objętości, przede wszystkim uniesienie włosów u nasady.
  • Materiałowe opaski- gruba opaska skutecznie zakamufluje nieestetyczny odrost
  • Koszyczki, korony, kłosy; to wszystko zamaskuje odrost, a przy okazji prezentuje się bardzo dziewczęco i efektownie.
  • Krem koloryzujący, spray rozjaśniający lub szamponetka, nadadzą odrostom pożądany kolor
  • Koloryzujący toner- produkt ten nie zawiera amoniaku, więc nie uszkadza struktury włosa.

Aby uniknąć problemów związanych z odrostami lub sprawić, by było to mniej uciążliwe, staraj się unikać farbowania włosów na kolor, który znacznie odróżnia się od twojego naturalnego koloru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here