Od czego zacząć odchudzanie?

Jeśli chcemy zacząć się odchudzać, powinniśmy rozpocząć ten proces w odpowiedni sposób. Często odchudzanie bez planu lub z popełnianymi błędami nie przynosi dobrych rezultatów, a sporo osób zniechęca się i rezygnuje ze starań o mniejszą wagę. Od czego zatem zacząć odchudzanie? O czym musimy pamiętać, aby efektywnie zacząć tracenie kilogramów? Wszystkie szczegóły poniżej.

Łagodne i odpowiednie wejście w odchudzanie

Pierwszym krokiem, aby rozpocząć odchudzanie, jest poznanie stanu swojego organizmu i zaplanowanie całego procesu. Warto w tym celu przeprawić aktualne badania oraz udać się do dietetyka czy trenera personalnego, aby określić plan, którego będziemy się trzymali. Osoby te znając naszą indywidualną sytuację, ustalą odpowiednie diety, ćwiczenia itp. tak, aby nie były zbyt ciężkie i nie przyniosły odwrotnego skutku. Rozpoczęcie odchudzania to również regularność oraz przestrzeganie zaleceń. Nie warto wykonywać większej ilości ćwiczeń oraz stosować dużo rygorystycznej diety, gdyż może mieć to negatywny skutek. Powinniśmy postawić sobie też małe konkretne cele oraz na bieżąco monitorować stan naszego organizmu ew. korygować dietę i ćwiczenia (np. zwiększać je lub zmniejszać). Powinniśmy również zmienić swój tryb życia na mniej stresujący, wysypiać się oraz “wchodzić w odchudzanie” małymi krokami.

Dieta pudełkowa

Jednym z najważniejszych elementów odchudzania się jest dieta. Obecnie istnieje wiele diet, które możemy testować i stosować te, które dają najlepsze efekty. Niezależnie jednak od konkretnego wyboru powinniśmy jeść często małe posiłki oraz jeść produkty nisko przetworzone, które występują w jak najprostszej postaci. Regularne jedzenie zapobiega spadkom glukozy we krwi, pozwala łatwiej przyswajać substancje odżywcze oraz zapobiega łaknieniu. Warto stosować też diety oparte na warzywach oraz bogate w błonnik, który przyspiesza nasz metabolizm. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z cateringu dietetycznego. Dieta pudełkowa kosztuje porównywalnie lub tylko nieco więcej od samodzielnego gotowania dla siebie. Gwarantuje również odpowiednie porcje oraz posiłki zawierające odpowiednie substancje przygotowane przez profesjonalistów. Wstępnie możemy korzystać z diety na odchudzanie, a następnie przechodzić np. na dietę 1000 kalorii, która jest bardzo rygorystyczna pod tym względem.

Dieta pudełkowa

Ćwiczenia

Rozpoczynając odchudzanie się, powinniśmy dobrać odpowiednie ćwiczenia. Z pewnością dla odchudzania odpowiednie będą ćwiczenia cardio, które są intensywne i pożytkują zapasy naszej tkanki tłuszczowej. Warto również wybierać np. trening interwałowy oraz utrzymywać wysokie tętno. Elementy te pomagają odchudzaniu i są typowe dla treningu tego rodzaju. Warto ćwiczyć też min. 30 minut. Wiele badań naukowych dowodzi, że największy efekt ćwiczeń przypada po 20 minucie. Jeśli mamy taką możliwość możemy skonsultować się z trenerem osobistym lub poprosić o ułożenie regularnego planu ćwiczeń np. na siłowni. Gdy samodzielnie chcemy trenować dodatkowo, możemy biegać, pływać lub jeździć na rowerze, gdyż te czynności przynoszą najlepsze rezultaty poza treningiem specjalistycznym na siłowni np. na orbitreku czy stepperze. Ćwiczenia należy dostosowywać do swoich możliwości, zwiększając regularnie intensywność.

Nastawienie, regularność i konsekwencja

Bardzo ważnym elementem odchudzania się — szczególnie w pierwszej fazie jest regularność i konferencja. W tym okresie najtrudniej jest nam się przystosować do nowego trybu życia, aktywności fizycznej czy diety. Warto jednak przestrzegać rygorystycznie tych elementów, gdyż tylko w taki sposób osiągniemy odpowiednie wyniki. Widząc efekty, znacznie łatwiej będzie nam w późniejszym terminie utrzymać dietę, czy tryb życia. Nie należy również zniechęcać się lub traktować odchudzania jako “kary”. Nastawienie to bardzo ważna rzecz i powinno być ono pozytywne, a samo odchudzanie powinniśmy traktować jako możliwość zgubienia zbędnych kilogramów i zmieniania swojego ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here