Nowoczesne lampy ledowe do Twojego salonu

Lampy wiszące to jedna z najpopularniejszych form oświetlenia. Szczególnie sprawdzają się one w mieszkaniach z wysokim sufitem. Ich forma może być przeróżna, dzięki czemu z powodzeniem kupimy zarówno model do klasycznego wnętrza, jak i do nowoczesnego. Od jakiegoś czasu w sklepach możemy także znaleźć lampy ledowe. Użycie technologii LED pozwoliło na zmniejszenie rozmiarów lamp i na nadanie im bardziej skomplikowanych form. To powoduje, że świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w sposób minimalistycznych. Lampy ledowe wbrew pozorom mogą być bardzo ozdobne, więc będą także pasować do nowoczesnych mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim lub glamour.

Jaką lampę wiszącą LED wybrać do danego wnętrza?

Lampę ledową należy dobierać podobnie jak oświetlenie tradycyjne. Należy przede wszystkim zastanowić się, jaki wystrój salonu pragniemy osiągnąć. Choć raczej wszystkie lampy wiszące LED są przeznaczone do wnętrz nowoczesnych, to wciąż różnią się od siebie stylistką, kolorem i formą. Lampy ledowe to nie tylko domena wnętrz minimalistycznych i futurystycznych, ponieważ równie dobrze sprawdzą się w salonach loftowo-industrialnych i tych w stylistyce glamour. Najważniejsze jest, by lampę wiszącą dobierać pod kolor całej kompozycji. I tak do salonu, w którym króluje biel i minimalizm, odpowiednia będzie lampa o prostej formie i niewyróżniającym się kolorze. We wnętrzu skandynawskim z kolei warto kupić oświetlenie o drewnianym wykończeniu, a takie lampy ledowe znajdziemy bez żadnego problemu. Wnętrza glamour to raj dla kryształów i przepychu, więc wybór w tym przypadku jest wręcz oczywisty.

Lampy ledowe do łazienki i kuchni

Nikt nie powiedział, że lampy wiszące nadają się tylko do salonu. Tym bardziej że kuchnia bardzo często wcale nie jest osobnym pomieszczeniem. Na oświetleniu ledowym skorzystają na pewno łazienki, gdzie ważne jest światło o wysokim wskaźniku oddawania barw. Choć w tym przypadku warto pomyśleć o lampach ledowych w formie plafonu lub kinkietu, gdyż lampa wisząca jest mało praktyczna do łazienki.

Zalety nowoczesnych lamp ledowych

Decydując się na nowoczesne oświetlenie, pamiętajmy, że lampy ledowe są o wiele droższe od tych na tradycyjne żarówki. Jest to jednak jednorazowy koszt, a korzyści wynikające korzystania z technologii LED z pewnością dadzą o sobie znać przy codziennym użytkowaniu. Do zalet nowoczesnych lamp ledowych należą:

  • Niższy pobór energii – z oświetleniem ledowym zaoszczędzimy nawet 80% na zużyciu energii. Tak więc koszt zakupu na pewno szybko się zwróci.
  • Długa żywotność – kupując oświetlenie LED, zyskujesz podwójnie. Po pierwsze pobór prądu jest mniejszy, a po drugie, żywotność diod jest o wiele dłuższa od pozostałych źródeł oświetlenia. Nowoczesne lampy mają często wbudowane diody LED, ponieważ ich żywotność to nawet 50 000 godzin!
  • Brak efektu nagrzewania – gorące żarówki mogą spowodować oparzenia lub nawet pożar. Przy żarówkach LED problem ten znika, ponieważ nagrzewają się tylko w niewielki stopniu. Unikniemy więc ciemnych plam na suficie lub ścianie od zbyt długiego wpływu gorącej żarówki.
  • Dostępność we wszystkich kolorach i w każdej temperaturze – oświetlenie LED może mieć dosłownie każdy kolor i temperaturę. Odpowiednia lampa pozwoli nam na szeroką regulację temperatury od światła białego dziennego, po klimatyczną barwę ciepłą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here