prezenty na chrzest

Chrzciny to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka, ale i całej rodziny. Jeśli zostałeś zaproszony na taką uroczystość, dobrze przemyśl prezent, jaki chcesz wręczyć dziecku. Okazuje się, że podarunek może stanowić wartość symboliczną, być optymalnie praktyczny albo niestety zupełnie nietrafiony. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy wyborze prezentu na chrzciny.

Symboliczne prezenty na chrzest

To najczęściej wręczane podarunki z okazji chrztu. Już sami producenci takich gadżetów, a przede wszystkim zakłady jubilerskie podsuwają nam niejeden pomysł na prezent na chrzest. Można wybierać pośród złotych łańcuszków z medalikami, srebrnych łyżeczek, grzechotek czy sztabek złota. Mniejszą inwestycją finansową będzie dedykowana pozytywka, album, dyplom czy dekoracyjny smoczek. Tego rodzaju wyroby będą doskonałą pamiątką, jeśli zostaną dodatkowo grawerowane.

Praktyczne prezenty na chrzciny

Zawsze warto spytać rodziców dziecka o najważniejsze potrzeby. Jeździk, bujak, edukacyjna mata, tablica manipulacyjna, mogą być strzałem w dziesiątkę, jeśli dziecko akurat ich potrzebuje. Zawsze warto wybierać prezent na chrzest dla dziewczynki oraz chłopca, uwzględniać także rzeczywiste potrzeby czy zainteresowania. Jesteśmy pewni, że wielki pluszak chociaż z całą pewnością uroczy, to jednak nie będzie zbyt trafionym podarunkiem. Jeśli nie masz pomysłu na prezent, lepiej kup miękki kocyk, zestaw ozdobnych śliniaków albo jedną z interaktywnych zabawek.

Czego nie kupować na chrzciny?

Niezbyt trafionym prezentem będą zabawki „na zaś”. Wiele zależy oczywiście od wieku dziecka, które jest chrzczone, ale model ulubionego auta wujka raczej nie przyda się kilkumiesięcznemu maluchowi. Nie wiadomo też, jakie zainteresowania będzie miało dziecko w przyszłości, za kilka lat zabawka może nie nadawać się do użytku, a nowoczesna technologia znacznie wyprzedzi już zastosowane w niej rozwiązania.

Jeśli nie masz czasu albo nie wykazujesz przynajmniej minimalnej kreatywności, by obdarować dziecko naprawdę wyjątkowym prezentem na chrzciny, wręcz kopertę z pieniędzmi. Z perspektywy dorosłych pozostają też do rozstrzygnięcia różne inne kwestie, np. takie jak sukienka do karmienia na chrzest. Rodzice dziecka z całą pewnością będą wiedzieć, na co te środki przeznaczyć. Coraz bardziej powszechnym zabiegiem jest zresztą zakładanie dziecku specjalnego konta, na które mogą wpływać pieniądze na chrzciny od zaproszonych gości. Ta opcja sprawdzi się lepiej niż zupełnie nietrafiony pomysł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here