Najlepsza lokówka

Lokówki do włosów jest to sprzęt, który znajduje swoje zastosowanie nie tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale także w domach. Przy jego pomocy stworzymy na naszych włosach loki o różnej grubości. Inną lokówkę powinniśmy kupić, gdy zależy nam na lekkich falach, a inną, gdy chcemy podkreślić naturalny bardzo gęsty skręt naszego włosa.

Lokówka

Cechy idealnej lokówki do włosów: nie wyrywająca naszych włosów, z opcjami wielu rodzajów loków, poręczna, o przystępnej cenie, dostosowana do potrzeb każdej z nas, nie niszcząca włosów, nie paląca końcówek, nie pusząca naszych włosów, przynosząca długotrwały efekt. Przy zakupie lokówki trzeba zwrócić uwagę, miedzy innymi na: regulację i zakres temperatury, jonizację, ochronną rękawicę, ergonomiczną rączkę.

Najlepsza lokówkaRodzaje lokówek

 1. Tradycyjna lokówka– Jej największą zaletą jest to, że pozwala uzyskać loki o różnorodnym kształcie, a także umożliwia kręcenie pasm o dowolnej grubości.
 2. Gruba lokówka– Jej wałek o średnicy 32-38 mm umożliwia kręcenie grubych fal i loków
 3. Lokówka stożkowa- posiada charakterystyczny kształt stożka, dzięki czemu za jej pomocą można wyczarować piękne, charakterystyczne loki, które są grubsze u nasady i drobniejsze na końcach.
 4. Lokówka automatyczna- Lokówka automatyczna sama nawija włosy na wałek, każde pasmo zostanie zakręcone w identyczny sposób.
 5. Lokówka spiralna- umożliwia stworzenie precyzyjnych loków.
 6. Lokówka wielofunkcyjna- w skład urządzenia mogą wchodzić następujące nasadki: spiralna, płaska, trójkątna, stożkowa, tradycyjna o wąskiej średnicy, tradycyjna o grubej średnicy, prostownica, karbownica, okrągły grzebień.
 7. Lokówko-suszarka- Umożliwia jednoczesne suszenie i układanie włosów: tworzenie dużych fal, podkręcanie końcówek i nadawanie włosom objętości.
 8. Lokówka trójkątna- umożliwia uzyskanie nietypowych, kanciatych loków i najczęściej występuje w zestawie wielofunkcyjnym.
 9. Lokówka spłaszczona- występuje zazwyczaj w zestawie wielofunkcyjnym.
 10. Lokówka turystyczna- waży niewiele i zmieści się do każdej torebki.

Jak kręcić loki?

 • Zabezpiecz włosy kosmetykiem chroniącym przed ciepłem lokówki. Jeśli zależy ci na trwałości loków, przed nakręceniem pasm na lokówkę spryskaj je lakierem.
 • Lokówkę trzymaj pionowo.
 • Utrwal fryzurę, spryskując włosy lakierem lub sprejem nabłyszczającym.

Loki na krótkich włosach

Loki na krótkich włosach to fryzura, która zwiększa objętość włosów i daje wiele możliwości stylizacji. kosmyki umieszczamy między nagrzanymi płytkami lokówki i zaciskamy. Pasmo należy skręcić od końcówek po nasadę. To czasochłonna metoda, której nie powinno się stosować zbyt często, ponieważ możemy uszkodzić strukturę włosów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKarmelowe pasemka
Następny artykułKonturówka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here