Metamorfozy fryzur

Praca stylistów pomaga kobietom i mężczyznom wyrazić siebie, pokazać światu ukrytego piękno, doradzają, kreują i dbają o wizerunek. Metamorfoza fryzury to nie tylko zmiana koloru, ale również cięcie czy przedłużanie włosów. Niektórzy uważają, że do metamorfozy zalicza się również zabiegi regenerujące czy odżywcze.

Fryzjer stylista

Stylizacja włosów, to swojego rodzaju „ubieranie” kobiety w różne kształty fryzur, w zależności od sytuacji i całej stylizacji. W trakcie wizyty dobrze również dokładnie nakreślić swoje potrzeby. W dużym skrócie można więc stwierdzić, że stylista to nie tylko rzemieślnik, ale również doradca, wizjoner i inicjator korzystnych zmian. Dobry stylista powinien być nastawiony na ciągły rozwój i edukację. Podsumowując, można stwierdzić, że stylista to osoba, której kompetencje dalece wykraczają poza te, które tradycyjnie przypisuje się fryzjerowi. Stylista fryzur to przede wszystkim wyższy poziom wtajemniczenia tego zawodu.

Na czym polega metamorfoza fryzury

Metamorfozy fryzurZmiana kształtu fryzury, długości czy koloru to metamorfoza, która wymaga dopracowania i przemyślenia.

  • analiza kolorystyczna- dowiesz się jakim typem urody jesteś oraz jakie kolory wybierać. Pomoże ona dobrać kolorystykę włosów.
  • nowy kolor i cięcie mogą sprawić, że odejmiesz sobie lat, a nowy kształt fryzury będzie podkreślał owal twarzy.
  • mimo metamorfozy i farbowania włosy muszą wyglądać naturalnie
  • dobór odpowiedniego strzyżenia do rodzaju twarzy

Zmianę fryzury, zwłaszcza jeśli chodzi o skrócenie włosów, warto dokładnie przemyśleć. Odpowiednio przystrzyżone włosy mogą też wyglądać na gęstsze i bardziej naturalne. Niektóre panie decydują się na przedłużenie włosów w sztuczny sposób, inne stawiają na czas i naturalność. Jeśli chcesz sprawdzić, czy dobrze wyglądasz w grzywce, są na to dwa sposoby:

  • Zawiń pod spód pasmo włosów nad czołem, przypnij je wsuwką i zobacz, jak się czujesz z taką fryzurą.
  • Przerzuć swój kucyk nad czołem i z jego wystrzępionych końcówek ułóż sobie równą albo asymetryczną grzywkę.

Jeśli decydujesz się na zmianę długości włosów, nie zmieniaj jednocześnie ich koloru. Powinniśmy dać sobie szansę na przyzwyczajenie się do nowej długości włosów. Najlepiej poddać się koloryzacji kilka tygodni później. Podczas gdy wiele z nas marzy o burzy loków na głowie, kobiety obdarzone nimi przez naturę często są odmiennego zdania. Te panie, które mają proste włosy marzą o kręconych. Warto jednak przemyśleć czy chcemy zdecydować się na loki, ponieważ nie są one łatwe w pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here