Makijaż cieniami

Makijaż oczu może wydawać się skomplikowany, zwłaszcza gdy mamy użyć kilku kolorów cieni i kilku technik ich nakładania. Do makijażu oczu potrzebne będą dobrej jakości kosmetyki, w tym cienie do powiek, lusterko i dobrze oświetlone miejsce.

Jak nakładać cienie

  • Zanim zaczniesz nakładać cienie, lekko przypudruj powieki aż pod łuk brwiowy albo nałóż na nie specjalną bazę pod makijaż.
  • Cienie najlepiej nakładać pędzelkiem, a nie aplikatorem, który zazwyczaj jest dołączany do cieni. Aplikatorem trudno wykonać delikatny i precyzyjny makijaż oczu.
  • Rozpocznij malowanie oczu od środka powieki, kierując pędzelek najpierw do zewnętrznego, potem do wewnętrznego kącika oka.
  • Używając cieni do powiek w różnych kolorach trzeba je rozetrzeć tak, by przechodziły łagodnie jeden w drugi.
  • Na koniec połóż na gotowy makijaż oczu odrobinę pudru transparentnego, to go dodatkowo utrwali.

Rodzaje makijażu cieniami

  1. Makijaż dzienny – naturalny, lekki i świeży, praktycznie niewidoczny, ale jednocześnie ukrywający wszelkie defekty kształtu oczu i twarzy, najlepszy cień to nude.
  2. Makijaż wieczorowy- dominujące w nim barwy to odcienie ciemne i bogate w intensywne pigmenty. Ożywi go nutka lekkiego brokatu nałożona na cienie lub rzęsy.
  3. Makijaż smoky eyes– jest to rodzaj makijażu wieczorowego, w którym używa się ciemnej palety barw w jednej tonacji kolorystycznej i rozmywa je do uzyskania efektu przydymienia.

Techniki makijażu cieniami

Makijaż cieniamiCała powieka- sposób do cieni w kremie i nie matowych. Warto także rozetrzeć ładnie granice.

Banan- Koncentrujemy cień w załamaniu powieki.

Kreska- cień na mokro lub z Duraline da nam kreskę.

Litera V- rozetrzeć cienie w mgiełkę.

Potrójny- (1 kolor, 3 odcienie), kolorami (klasycznie lub odważnie, 1 kolor lub kilka) i fakturami (mat, niemat).

Wieczorowy – poczwórny- dodanie do potrójnego czarnego akcentu w kąciku zewnętrznym powieki nadaje wieczorowego charakteru.

Centralny- Z jasnym i/lub błyszczącym akcentem na środku powieki.

Smokey- wymaga precyzji i pięknego, długiego rozcierania.

Kocie oko- maluje się oko od połowy cienką linią poszerzając i unosząc do góry w stronę zewnętrzną oka.

Rae Morris- cień na dolnej powiece idzie w prostokąt, ograniczony z dołu najniższym punktem tym razem dolnej linii rzęs. Wewnętrzną część górnej linii rzęs pokrywamy cienką kreską.

Jeśli jednak kobieta chce wyrazić swoją osobowość makijażem oczu, a rodzaj wykonywanych przez nią zajęć nie koliduje z oryginalnym wyglądem, nie ma powodu, dla którego miałaby malować się w sposób zachowawczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here