Latem w mieście nie musi być nudno

Co zrobić z dzieckiem w czasie wakacji czy ferii? To pytanie często stawiają sobie rodzice, którzy nie mają zbyt dużo urlopu, ani babć i dziadków, którzy mogliby się zająć wnukami. Na dodatek środki finansowe nie pozwalają na wyjazd na kolonie czy obóz.

Wakacje w mieście

Szkoły i domy kultury bardzo często organizują w czasie wolnym od nauki różnego rodzaju zajęcia. Warto się nimi zainteresować, bo najczęściej są bezpłatne lub odpłatność jest niewielka. Zajęcia są bardzo różnorodne i dotyczą różnych dziedzin. Mogą być artystyczne, naukowe, sportowe. Często w ich ramach są organizowane wyjazdy do teatru, muzeum czy kina.Rodzice powinni się też zainteresować propozycjami bibliotek. Te placówki to dziś nie tylko wypożyczalnie książek, ale także organizatorzy różnych, bardzo interesujących zajęć dla młodszych i starszych dzieci.

Prawie jak kolonie

Ciekawym sposobem na wypoczynek mogą być półkolonie. Zapewniają one opiekę i zajęcia przez większą część dnia. Od kolonii różnią się tym, że odbywają się w miejscu zamieszkania, a dzieci na noc wracają do domu.Półkolonie mogą być tematyczne. Bardzo fajny jest np. taki wypoczynek zorganizowany na basenie. Obejmuje on nie tylko naukę pływania, ale także inne ciekawe zajęcia i wycieczki. Inną propozycją mogą być zajęcia typowo sportowe. Jest to rodzaj sportowego obozu, z tą tylko różnicą, że dzieci wracają na noc do domów. Półkolonie są świetną alternatywą, ponieważ ich koszt jest dużo niższy niż wyjazd na tradycyjne kolonie czy obóz. To jest szczególnie ważne dla rodzin, które mają kilkoro dzieci w wieku szkolnym.

Co zapewniają organizatorzy

W przypadku zajęć w domach kultury czy bibliotekach organizatorzy zapewniają profesjonalną opiekę oraz ciekawe zajęcia. Dzieci zwykle przynoszą własne kanapki i napoje, jeśli zajęcia trwają dłużej. W przypadku półkolonii wyżywienie zależy od organizatora. Coraz częściej jednak dzieci otrzymują posiłki w formie kateringu. Niekiedy jednak uczestnicy są proszone o przynoszenie drugiego śniadania, a na zajęciach dostają napoje ciepłe i zimne. Organizator zapewnia także transport na różnego rodzaju wycieczki oraz bilety wstępu do kin, teatrów czy muzeów. Wszystko odbywa się pod opieką profesjonalistów, którzy mają odpowiednie uprawnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here