Kosmetyki fryzjerskie

Dobry fryzjer lub klientki, które pragną w profesjonalny sposób zadbać o swoje włosy kupują w produkty w profesjonalnym sklepie fryzjerskim. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie znacznie różnią się od tych, jakie możemy zakupić w supermarkecie, czy w zwykłej drogerii. Ich skuteczne działanie jest często wynikiem bardzo szerokiej wiedzy, niesamowitego doświadczenia, a także znajomości specyfiki potrzeb naszych włosów.

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, a te z drogerii

Jaka jest różnica między kosmetykami z salonów, a tymi z drogerii? Na przykład farby do włosów, przede wszystkim te z salonu mają o wiele mniej amoniaku, niż te z drogerii. Osoby związane z produkcją lub sprzedażą kosmetyków podkreślają, że nie zawsze ich cena jest związana z działaniem, częściej to cena za markę. Na pewno kosmetyki do salonów muszą spełniać wiele funkcji, ponieważ fryzjerzy, którzy na nich pracują muszą osiągać zadowalające efekty w stylizacji , jak również w pielęgnacji włosów. Tak więc wybór między kosmetykami z salonu, a tymi innymi jest trudny, ponieważ i tu i tu znajdziemy bardzo dobre produkty, które świetnie spełniają zadania wobec włosów.

Kosmetyki fryzjerskie

Kosmetyki fryzjerskieSą to kosmetyki profesjonalne, które pomagają fryzjerowi nie tylko uzyskać doskonały efekt farbowania w przypadku farb ale również pomagają zregenerować włosy. Kosmetyki takie wnikają we włos, penetrują go i dostarczają potrzebnego odżywienia dla włosa ale również, intensywnie nawilża i zamkną łuski włosa.

Przykładowe kosmetyki fryzjerskie

  1. Farby fryzjerskie – farby profesjonalne, są wykonane w taki sposób, że podczas wnikania farby w głąb włosa, łuski włosów są rozchylone minimalnie, przez co pigment gdy już wniknie we włos kolor utrzymuje się dłużej, włos nie jest podatny na uszkodzenia.
  2. Woda utleniona w kremie – jest to woda używana do farb, istnieją takie procenty wody: 1,9%, 3%, 5,4%, 6%, 7,5%, 9%, 11,4%, 12%.
  3. Olejki do farby, ampułki regenerujące- olejki do farby są to produkty, które dodaje się w celu ochrony skóry głowy oraz włosa, przed farbą, ampułki regenerujące, nawilżające, przeciw wypadaniu, przeciw przetłuszczaniu się włosów, przeciw łupieżowe.
  4. Maska do włosów- jest produktem, który ma za zadanie, w zależności od rodzaju nawilżenie, zregenerowanie włosa lub intensywną odbudowę spalonego zniszczonego włosa.
  5. Rozjaśniacze do włosów – rozjaśniacze fryzjerskie są od 5 do mniej więcej 8 ton.
  6. Szampony – profesjonalne szampony do włosów charakteryzują się tym, że maja bardziej skoncentrowaną konsystencje przez co nie wielka ilość sprawia, że się bardzo pieni ale przede wszystkim po umyciu takim szamponem włosów, są one bardziej lśniące nawilżone, odżywione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here