kask rowerowy

Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa powinno być priorytetem każdego rodzica. Nie należy o tym zapominać w żadnej sytuacji – także w trakcie beztroskiej rodzinnej wycieczki rowerowej.
Kask rowerowy jest niezbędnym gadżetem każdego rowerzysty. To absolutna konieczność, dzięki której głowa dziecka zabezpieczona jest przed poważnymi konsekwencjami wynikającymi z upadku dziecka.

Jak dobrać rozmiar kasku?

Najważniejszą rzeczą, jeżeli chodzi o dobór kasku dziecięcego, jest dobranie odpowiedniej jego wielkości. Zdecydowanie lepiej kupić dobrze dopasowany kask, niż o niewłaściwym rozmiarze. Zbyt mały kask nie chroni odpowiednio całej czaszki, a dodatkowo może powodować niekomfortowy ucisk, ból głowy. Z kolei kask zbyt luźny, czyli taki, który nie przylega sztywno do głowy, w ogóle nie spełnia swojej roli. Taki kask nie gwarantuje bezpieczeństwa.

Aby prawidłowo dobrać rozmiar kasku, należy przed jego wyborem zmierzyć obwód głowy dziecka. Powinno się to zrobić w miejscu, w którym czaszka jest najszersza, najlepiej na wysokości czoła. Wynik pomiaru podpowie jaki rozmiar kasku będzie najbardziej odpowiedni.

Kaski rowerowe - czym się różnią?

Czym powinien charakteryzować się kask rowerowy dla dziecka?

Poniżej wymienione są cechy odpowiedniego kasku dla dziecka:

  • po pierwsze powinien posiadać certyfikat – kask dla dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny. Certyfikat zgodności z europejską normą EN 1078 gwarantuje, że wybrany kask został wykonany z myślą o ochronie przed urazami głowy dziecka. Kaski, które nie posiadają certyfikatu nie nadają się do użytku.
  • po drugie kask powinien zapewniać wentylacje, powinien posiadać otwory wentylacyjne. Dzięki ich obecności, głowa dziecka nie poci się podczas zabawy, w wyniku czego podczas upałów unikniemy omdlenia, natomiast na wietrze nie dopuścimy do przeziębienia.
  • po trzecie, kask powinien posiadać pasek podbródkowy, jak nazwa wskazuje zapinany jest pod brodą, zapobiega w ten sposób zgubieniu kasku. Dopasowanie kasku do kształtu głowy dziecka ułatwia regulacja długości takiego paska.
  • Po czwarte, bardzo ważny jest wygląd kasku. Kupując dziecku kask rowerowy, zwróćmy uwagę na to w jakim kolorze jest lub jaka grafika widnieje na nim. Ważne jest żeby pamiętać o guście użytkownika.

Przeczytaj też: Kaski na rolki – jaki wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here